BMW Motorrad představuje BMW Motorrad Welt

BMW Motorrad Welt vytváří poprvé ve stoleté historii BMW Motorrad vlastní svět zážitků, který se týká všeho, co souvisí se značkou a jejími motocykly. Místo tohoto unikátního projektu nebylo vybráno náhodně, nachází se přímo v srdci BMW Motorrad, v areálu továrny v Berlíně-Spandau, tedy přesně tam, kde se motocykly BMW od roku 1969 vyrábějí. Za historickou cihlovou fasádou Juliusovy věže ve Spandau se nachází rodiště motocyklů BMW. BMW Motorrad Welt se po otevření 28. září 2023 přestěhuje také do historické památkově chráněné budovy, v tomto případě postavené v letech 1914 až 1917.

Interaktivní výstavy a vzrušující prohlídky rostlin

Srdcem BMW Motorrad Welt jsou interaktivní prezentace aktuálních motocyklů BMW Motorrad, které doplňují speciální výstavy, například na téma úprav motocyklů, a vybrané zajímavosti z kolekce BMW Motorrad Gear & Garment Collection a BMW Motorrad Originálního příslušenství.

Od pondělí do pátku se také otevírají brány továrny pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do fascinujícího způsobu výroby motocyklů BMW. Na ploše téměř 220 000 metrů čtverečních vyrábí více než 2200 zaměstnanců každý den přibližně 900 motocyklů segmentů Sport, Tour, Roadster, Heritage, Adventure a Urban Mobility. Každých přibližně 60 sekund sjede z montážní linky jeden hotový motocykl.

Mohlo by vás zajímat:  Motorkáři podpořili Nedoklubko historicky nejvyšší částkou

Emocionální platforma pro různé události a možnost rezervací

BMW Motorrad Welt nabízí díky své prostorné a emotivní koncepci jedinečné možnosti pro pořádání nejrůznějších akcí. Ať už se jedná o konference, interaktivní workshopy, setkání, akce v uzavřených prostorách nebo oslavy – BMW Motorrad Welt vždy vytvoří to správné fascinující prostředí a nabízí své prostory také k internímu i externímu pronájmu.

Napínavé živé přenosy nebo setkání s VIP osobnostmi z motorkářského světa jsou v BMW Motorrad Welt stálicí, stejně jako opravárenské workshopy, koncerty, autogramiády se známými umělci a motocyklové kino.

Otevření BMW Motorrad Welt 28. září 2023

BMW Motorrad Welt bude slavnostně otevřen 28. září 2023. Očekává se přibližně 150 hostů z oblasti politiky, tisku, kultury a sportu, stejně jako ambasadoři značky a doboví svědci stoleté historie BMW Motorrad.

Následující den, 29. září 2023, čeká na pozvané hosty velké finále BMW Motorrad Customizing Championship – soutěž o nejlepší úpravu motocyklu BMW R 18.

V sobotu 30. září 2023 v 10:00 BMW Motorrad Welt otevře své brány návštěvníkům a hostům z celého světa.

Otevírací doba BMW Motorrad Welt

  • Po–Ne: 10:00–19:00 hod
  • Státní svátky: zavřeno