BMW Motorrad představuje BMW CE 04 Vagabund Moto Concept

Zatímco mezinárodní scéna úpravců kolem BMW Motorrad věnuje svou inspirativní kreativitu, mimořádné řemeslné zpracování a neustálý přísun nových nápadů především Heritage modelům BMW R 18 a BMW R nineT, v Rakousku nyní vznikl výjimečný projekt, jehož základem je BMW CE 04. Ve spolupráci s BMW Motorrad Austria ze Salcburku vytvořila společnost Vagabund Moto GmbH, specialista na individuální úpravy ze Štýrského Hradce, BMW CE 04 Vagabund Moto Concept – stylový a multifunkční elektrický skútr postavený na základě BMW CE 04 a navržený pro městské použití.

„Mobilitu budoucnosti si každý definuje po svém. S BMW CE 04 Vagabund Moto Concept nyní představujeme naši vlastní představu stylového a multifunkčního městského e-skútru, který ukazuje, že potřeby mobility jsou stejně individuální jako osobnost každého člověka. Nevynalezli jsme kolo, ale na jeho funkci jsme se podívali novým pohledem. Říkáme tomu čerpání ze synergie mezi funkčností a estetikou způsobem, který je vhodný pro každodenní použití,“ vysvětluje Paul Brauchart, zakladatel a jednatel společnosti Vagabund Moto GmbH, filozofii konceptu BMW CE 04 Vagabund Moto.

V souladu s tím má tento zakázkový elektrický skútr vyrobený v Rakousku nejen mimořádně atraktivní barevné provedení v bílé, tmavě zelené, béžové a černé barvě, ale také různé funkční prvky vytvořené ve svěžím a moderním designovém stylu a zaměřené na mladou cílovou skupinu. Například přátelský smajlík na náboji předního kola tvoří nejen fascinující vizuální akcent, ale objevuje se také na krytkách směrových světel. Samozřejmě zůstala zachována působivá technická koncepce BMW CE 04 s klíčovými údaji, jako je maximální výkon 31 kW (42 k), dynamické zrychlení z 0 na 50 km/h za 2,6 s, dojezd 130 km (podle WMTC) a doba nabíjení z 0 na 80 % za pouhých 65 minut (s volitelnou rychlonabíječkou při maximálním nabíjecím výkonu).

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje Automatický asistent řazení (ASA)

„Při tomto projektu individualizace pro nás bylo velmi důležité zdůraznit obrovskou variabilitu BMW CE 04. Mělo se jednat o stroj, který osloví zejména mladé, sportovně založené lidi pohybující se v městském prostředí, ale přitom je vhodný pro každý typ zákazníka. Svěží, moderní design CE 04 je v souladu zejména s jeho aspirací na sportovní životní styl,“ dodává Oliver Balzer, šéf BMW Motorrad Austria.

V souladu s mottem „Action meets Fashion“ dostalo BMW CE 04 Vagabund Moto Concept funkční zadní kufr, který doplňuje standardní úložný prostor, ale připraveno je též surfovací prkno s integrovaným transportním systémem – nezáleží na tom, zda se s ním jede k moři nebo k nejbližšímu jezeru. „Surfovací prkno není jen sportovní náčiní: je to také metafora udržitelného městského životního stylu. BMW CE 04 Vagabund Moto Concept v sobě spojuje práci, volný čas a individualitu, ukazuje, že mezi žádnou z těchto oblastí nemusí být rozpor,“ uzavírá Oliver Balzer.

Odmítnutí odpovědnosti.

Zobrazené stroje mohou být upraveny a vybaveny příslušenstvím a/nebo vlastními díly třetích stran, které nejsou vyráběny, distribuovány ani testovány BMW. BMW nenese žádnou odpovědnost za tyto úpravy (včetně montáže, vlastností a použití zobrazeného příslušenství). UPOZORNĚNÍ: Úpravy sériových strojů (včetně montáže a použití dílů třetích stran a dílů vlastní výroby) mohou zhoršit jízdní vlastnosti! Jízda na našich strojích v upraveném stavu je na vlastní nebezpečí.