Yamaha Ténéré 700 a Ténéré 700 Rally Edition se představují pro rok 2023

Od svého uvedení na trh v roce 2019 dosáhl model Ténéré 700 mimořádného úspěchu po celé Evropě. S více než 40 000 prodanými kusy potvrdila speciální kombinace motoru CP2 o objemu 690 ccm s vysokým točivým momentem a robustního dvouúčelového podvozku pozici značky Yamaha jako jednoho z předních výrobců motocyklů Adventure – a nyní je legendární Ténéré opět definitivní volbou pro každého průzkumníka a dobrodruha. Řada byla dále posílena modelem Ténéré 700 Rally Edition s další řadou prémiových vylepšení, která jej vybavila pro jízdu v nejtěžším terénu, a nedávné uvedení modelu Ténéré 700 World Raid s dlouhým dojezdem dalo každému jezdci možnost vyrazit ještě dál než jen za nové obzory. Neuvěřitelný potenciál modelů Ténéré 700 prokázal tovární jezdec a ambasador značky Pol Tarrés, který se stal prvním člověkem, jenž na dvouválcovém stroji v Erzbergrodeu překonal mnoho jezdců na lehkých enduro strojích.

K Polovi se v týmu Ténéré World Raid Rally Team na Africa Eco Race v říjnu připojil vítěz Tunisia Desert Challenge Alessandro Botturi. A když tento závodní tým projížděl Afrikou, Nick Sanders opět prokázal svého pozoruhodného dobrodružného ducha a špičkový výkon, odolnost a spolehlivost Adventure motocyklů Yamaha, když na svém Ténéré 700 dokončil další cestu kolem světa. Pro rok 2023 jsou modely Ténéré 700 a Ténéré 700 Rally Edition vybaveny řadou důležitých modernizací a vylepšení, které zvyšují hodnotu celého balíčku a posilují jejich pozici předních světových strojů v segmentu Adventure. Kromě toho se pozoruhodný model Ténéré 700 stává dostupnějším než kdy dříve díky uvedení 35kW verze pro řidičský průkaz A2 (neplatí pro Ténéré 700 Rally Edition).

Mohlo by vás zajímat:  Významná vylepšení pro modelový rok 2025 evropské řady modelů Honda CRF

5palcový TFT přístrojový panel ve stylu World Raid

Ténéré 700 i Ténéré 700 Rally Edition jsou vybaveny novým 5palcovým TFT přístrojovým panelem. Tento vysoce kvalitní přístrojový panel nabízí výběr ze dvou motivů obrazovky, které se hodí pro různé jízdní situace. V režimu obrazovky „Průzkumník“ se pozornost soustředí na stupnici otáček, což jezdci umožňuje soustředit se na udržení co nejvyššího točivého momentu pro efektivní jízdu v terénu. Obrazovka „Ulice“ má konvenčnější vzhled s kruhovými ukazateli v analogovém stylu. Oba styly obrazovek mají přehledné uspořádání se snadno čitelnými ikonami a výstražnými kontrolkami, které jezdci umožňují soustředit se na silnici nebo trať před sebou.

 Připojení chytrých telefonů

Zůstat v kontaktu s okolím je nyní pro jezdce Ténéré ještě snazší, protože modely 2023 jsou vybaveny komunikační řídicí jednotkou (CCU), která umožňuje připojení chytrého telefonu. Pro aktivaci konektivity je nejprve nutné chytrý telefon jezdce propojit s motocyklem přes Bluetooth® pomocí bezplatné aplikace Yamaha MyRide. Jakmile majitel svůj chytrý telefon propojí, budou se na novém 5palcovém TFT displeji zobrazovat upozornění na příchozí hovory, e-maily a textové zprávy a prostřednictvím aplikace může sledovat klíčové parametry motocyklu. Pokud je systém odpovídajícím způsobem nastaven, může jezdce také upozornit na jakýkoli technický problém, který lze u modelu Ténéré detekovat, a e-mailem odeslat oznámení prodejci motocyklů nebo jinému kontaktu, který jezdec určil.

Aplikace MyRide nabízí také mnoho dalších užitečných funkcí včetně sledování všech klíčových parametrů motocyklu, sledování projeté trasy, zaznamenávání ujeté vzdálenosti, zrychlení, maximální rychlosti, změn nadmořské výšky a mnoha dalších. Údaje lze sdílet na sociálních sítích a porovnávat a probírat je s ostatními jezdci Yamaha Adventure na některém z mnoha internetových fór a specializovaných skupin na sociálních sítích.

Mohlo by vás zajímat:  2025 Kawasaki KX250: Be next

Vylepšené režimy ABS

Systém ABS předchozího modelu nabízel možnost volby mezi režimy ZAPNUTO a VYPNUTO a pro rok 2023 jsou modely Ténéré 700 i Ténéré 700 Rally Edition vybaveny vylepšeným systémem ABS se třemi režimy. Tento systém, který se již objevil u modelu World Raid, umožňuje jezdci zvolit režim Plně ZAPNUTO; ZAPNUTO pro přední kolo, VYPNUTO pro zadní kolo; a Plně VYPNUTO. Režim Plně ZAPNUTO je povinný při jízdě na silnici, režim ZAPNUTO pro přední kolo, VYPNUTO pro zadní kolo je určen pro použití při mírné jízdě v terénu, kde není stálá přilnavost, a režim Plně VYPNUTO je vhodný pro extrémnější jízdu v terénu.

Předpřipravená kabeláž pro Quick Shifter

Modely Ténéré 700 a Ténéré 700 Rally Edition jsou předpřipraveny pro montáž volitelného systému rychlořazení Quick Shifter, který je nyní k dispozici jako originální příslušenství Yamaha.

Přepracovaná páčka přední brzdy, nová USB zásuvka, LED ukazatele směru

Pro zvýšení odolnosti byla páčka přední brzdy přepracována tak, aby odolala náhodnému poškození při pádu stroje. Mezi další vylepšení patří nová USB zásuvka namísto předchozího 12V provedení a LED ukazatele směru.

Aktualizace Ténéré 700 a Ténéré 700 Rally Edition pro rok 2023
  • K dispozici také ve 35kW verzi**
  • 5palcový TFT přístrojový panel se dvěma motivy
  • Připojení chytrých telefonů
  • ABS s třemi režimy
  • Nové barvy a grafika – Icon Blue a Tech Kamo (Ténéré 700)
  • USB zásuvka
  • LED ukazatele směru
  • Nový design páčky přední brzdy
  • Předpřipravená kabeláž pro rychlořazení Quick Shifter

**Vztahuje se pouze na Ténéré 700. Ténéré 700 Rally Edition lze objednat pouze v plném výkonu, model je ale homologován pro přestavbu.

Cena a dostupnost

Doba dodání a ceny se v jednotlivých regionech liší, proto se obraťte na vašeho distributora Yamaha, který vám poskytne veškeré informace.

Barvy

Pro rok 2023 dostává Ténéré 700 aktualizovanou grafiku a nové barvy: Icon Blue a Tech Kamo. Ténéré 700 Rally Edition bude i nadále k dispozici v bílé barvě Heritage White.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje Automatický asistent řazení (ASA)

Originální příslušenství Yamaha

Yamaha vyvinula širokou škálu originálního příslušenství, které umožňuje jezdci na motocyklu Ténéré vytvořit si jedinečný Adventure motocykl na míru. Dlouhý seznam účelových komponentů zahrnuje tlumič výfuku Akrapovič, odpružení Öhlins, sadu pro snížení, systém rychlořazení a mnoho dalších vylepšujících doplňků, stejně jako pečlivě vybrané balíčky. Zákazníci si mohou balíčky a příslušenství objednat ještě před vyzvednutím nového motocyklu a nechat si je namontovat u prodejce Yamaha. Všechny položky balíčků lze zakoupit i jednotlivě.