Yamaha oslavuje 40. výročí ikonického Ténéré

Během desetiletí od doby, kdy Cyril Neveu získal historické dvojité vítězství v první a druhé rallye Paříž-Dakar v letech 1979-80 na XT500, dosáhl tým Yamaha neuvěřitelných úspěchů v rallye. Ikony Ténéré, jako jsou Jean-Claude Olivier, Serge Bacou a ‚Monsieur Dakar‘ Stéphane Peterhansel, jehož rekord šesti vítězství Yamahy, který začal v roce 1991, je dodnes nepřekonaný, vzaly své stroje do těch nejnáročnějších terénů na světě. Nedávno dokončil svou poslední cestu kolem světa na svém Ténéré 700 legendární dobrodruh a ambasador Yamahy Nick Sanders, zatímco tovární jezdci Pol Tarrés a Alessandro Botturi pokračují v psaní historie rallye na svých Ténéré 700 World Raid’s s GYTR.

Na oslavu této pozoruhodné cesty a těchto legendárních jezdců společně s komunitou Ténéré se Yamaha vydala na turné k 40. výročí po Evropě. Bude vystavena sbírka historických produkčních modelů Ténéré (1983-2010), stejně jako originální dakarské klasiky, což umožní nadšencům z první ruky vidět vývoj tohoto ikonického dobrodružného stroje.

Kromě kompletní nabídky nejnovějších modelů Ténéré, na kterých si účastníci akce mohou vyzkoušet jízdu, bude v rámci turné 40th Anniversary také veřejné uvedení nového Ténéré 700 World Rally. Ténéré 700 World Rally, vystavená v nápadných továrních závodních barvách inspirovaných YZE 850, která dovezla Peterhansel k vítězství v roce 1993, je spojením pouštního závodního dědictví Yamaha s moderním výkonem světové třídy. Nejnovější generace Ténéré 700, která je synonymem pro úspěchy v pouštních závodech a technologii,představuje čtyři desetiletí zkušeností a úspěchů.

Turné Ténéré 40th Anniversary se triumfálně zastavilo na Adventure Bike Rider Festivalu, největším dobrodružném jezdeckém festivalu v Evropě. Akce se setkala s mimořádným úspěchem, s pulzující atmosférou a ohromným pocitem vzrušení mezi účastníky. Yamaha oslavila tuto významnou událost společně s komunitou Ténéré. Návštěvníci festivalu měli možnost na vlastní kůži zažít zdatnost Ténéré prostřednictvím vzrušujících testovacích jízd v terénu i na silnici na nejnovějších modelech Yamaha. Expertní ukázkové jízdy předvedly schopnosti Ténéré v náročném terénu a k tomu všemu se oslav zúčastnil i velvyslanec Yamahy, legendární Nick Sanders, a podělil se o svůj strhující dobrodružný film, takže každého nechal inspirovat jeho neuvěřitelnými cestami. Adventure Bike Rider Festival se ukázal jako nezapomenutelná oslava 40letého milníku Yamahy s modelem Ténéré.

Turné Ténéré 40th Anniversary navštíví následující nadcházející události:

Ténéré Spirit Aguilar de Campoo | 31. června – 1. července | Španělsko

MaxlRIDE Motofestival | 25.–27. srpna | Německo

Motofestival Alpes Aventure | 8.–10. září | Francie

V průběhu roku mohou být do plánu přidány další akce. Pro více informací kontaktujte svého národního distributora Yamaha.