Victory RR Electric na Isle of Man

Návrat Victory Motorcycles do Isle of Man pro 2016 Tourist Trophy je spojený se zcela novým elektrickým závodním motocyklem. Novinka Victory RR je dodávána s pohonnou jednotkou Brammo. V loňském roce Victory a jejich Empulse RR dosáhli na stupně vítězů a pro rok 2016 mají úplně stejný cíl.

Díky informacím získaným od závodníka Williama Dunlopa zaznamenal loňský model zásadní úpravy a zlepšení. Od základu byly přepracované akumulátory a výrazné změny se udály i u naodvozku. Empulse RR měl hliníkový rám, zatímco Victory RR se může pochlubit ocelovou konstrukcí.

Motor Victory RR, vyvinutý společně se společností Parker Hannifin, je velmi kompaktní. Má jen 8″ (tedy 20,3 cm) v průměru a 5″ (cca 13 cm) na délku, jeho výkon je 174 koní a točivý moment 240 Nm (to vše s maximální účinností 97 procent). To Victory řadí k velkým favoritům závodu.

William Dunlop věří, že minimálně ještě jednou bude součástí úspěchu „elektrické“ Victory, a že dovyvinuté baterie a technolgie motoru bude nepochybně základem i pro budoucí silniční motorky.

Podle manažera týmu Victory Racing Briana Wismanna je s bateriemi Victory RR možné nabídnout vyšší výkon, větší dojezd za současně nižších nákladů. To dává velké naděje nejen do závodu, ale i směrem k budoucí výrobě motorek do běžného provozu.

Isle of Man TT se letos konalo od 28. května do 10. června.