V Aragonii König body nevybojoval

Ani ve druhém závodě mistrovství světa superbiků v Aragonii se český jezdec nedokázal prosadit do bodových pozic. Oliver König dojel na 21. místě se ztrátou více než minuty. Přitom úvod vypadal nadějně – v prvním kole dokázal předjet Španěla Isaaca Vinalese. „Jenže jsem udělal chybu a pak už jsem nebyl schopný se držet tempa soupeřů. Jsem ale dál odhodlaný pracovat na mých nedostatcích. To je to jediné, co mohu ovlivnit,“ vysvětlil König z týmu Orelac Racing Movisio. Další závod je už v příštím týdnu v Portugalsku.

V nedělním Superpole race obsadil rovněž jednadvacáté místo, z toho tři závodníci nedojeli do cíle. I v něm se však König nedostal do velkých soubojů. Do druhého závodu jezdec na kawasaki nastoupil odhodlaně a ze začátku se držel španělského jezdce Vinalese.

Dokázal jsem se před něho také dostat, jenže jsem udělal chybu a pak mi už všichni ujeli,“ smutnil König, který se pohyboval na posledním místě. „Už jsem nebyl schopný tu skupinku dojet, mít stejnou ztrátu jako oni, nebo v nějakých pasážích si třeba najet půl vteřinku.“

Jediný český závodník v mistrovství světa superbiků má před sebou jen krátkou pauzu – už v pátek nastoupí do tréninků v Portugalsku. A cíle jsou jasné: postupně se zlepšovat jezdecky a pokusit se zlepšit také aktuální technický stav jeho závodního stroje. „Budeme bojovat až do konce a rádi bychom nepříznivou situaci zlomili. Věřím, že k tomu dojde v posledních závodech sezony,“ dodal König.