Skútr Čezeta 506 je prvním sériovým elektromobilem vyrobeným v ČR

cezeta 506

Společnost Čezeta Motors zaregistrovala nový model 506 na Ministerstvu dopravy České Republiky a jedná tak o první elektromobil sériově vyráběný v České Republice, který je na ministerstvu registrovaný.

Čezeta 506 aktuálně prochází finální částí homologačních testů, obdržela číslo globální evropské homologace a první kusy budou brzy připravené pro své majitele. Model 506 je homologovaný v kategorii L3e, tedy pro řidičské oprávnění A1, A, nebo B. To z něj dělá jeden z nejvýkonnějších skútrů na trhu, který můžete řídit i s řidičským oprávněním pro osobní automobil.

cezeta 506

Čezeta 506 je unikátní elektrický skútr, který v sobě spojuje legendární design československého motocyklu z roku 1957 a nejmodernější technologie. Ve své nejvyšší konfiguraci nabízí výkon 11 kW, točivý moment 186 Nm a dojezd přes 150 km v běžném provozu. Jeho nabití trvá 3,5 hodiny z běžné domácí zásuvky.

Elektrická Čezeta je osazena nejlepšími komponenty dostupnými na evropském trhu, jako jsou brzdové pumpy Beringer, palubní přístroje Smiths, doplňky Rizoma, nebo řídící regulátor Sevcon.

Každá Čezeta je ručně vyráběna pro konkrétního zákazníka a je možné jí personalizovat v online konfigurátoru dostupném na stránkách www.cezeta.cz.

cezeta 506