Sanders třetí ve čtvrté etapě DAKARu 2021

Daniel Sanders z KTM Factory Racing předvedl svůj dosud nejlepší výkon na Rally Dakar 2021 a na vysokorychlostním speciálu se umístil jako třetí nejrychlejší. Sam Sunderland, Toby Price a Matthias Walkner z týmu Red Bull KTM Factory Racing si užili solidní jízdy a bezpečně dokončili etapu bez nehody.

Čtvrtá etapa Rallye Dakar 2021, nejdelší akce na 813 km, byla označována jako méně náročná na navigaci než v předchozích dnech. Tato trasa, skládající se z 337 km měřeného speciálu, který byl zakončen dlouhými styčnými úseky, nakonec vedla jezdce do Rijádu, hlavního města země. Protože většinu dne tvořily rychlé, široce otevřené tratě přes poušť, bylo soustředěno a dovednost jezdců testována na maximum, přičemž prioritou byla bezpečná etapa.

Jedním z jezdců, který tvrdě projel celý speciál, byl juniorský jezdec KTM Factory Racing Daniel Sanders. 26letý nováček v rallye byl po svém výborném výkonu třetí den osmým jezdcem, který vyjížděl do etapy. Zjistil, že vysoká průměrná rychlost se mu velmi líbí, a cítil se na svém KTM 450 RALLY pohodlně. Sanders dokázal úspěšně pronásledovat své soupeře a zajet dobrý čas.

Mohlo by vás zajímat:  Podmol oznámil účast na Dakaru a s těžkým speciálem předvedl freestylový trik

Daniel Sanders: „Dnes to šlo opravdu dobře, prvních asi 100 km jsem neměl žádné problémy a dokázal jsem se přiblížit k přednímu balíčku jezdců. Měl jsem silnou střední část, jen jsem stále tvrdě zabíral a dokázal opravit pár chyb, které udělali kluci zepředu, takže mě to trochu posunulo. Když jsme narazili na duny, měl jsem jednu velkou havárii a také jsem se zasekl, naštěstí já i motorka z toho vyšly dobře. Ke konci jsem byl schopen znovu přidat a kromě jedné malé chyby to šlo opravdu dobře. Jsem opravdu šťastný ze třetího místa.“

Díky svým znalostem a zkušenostem Sam Sunderland jel většinu dnešního speciálu sám. Sam minimalizoval jakékoli chyby v navigaci a přitom udržel silné tempo v rychlých úsecích mezi kontrolními body, Sam dokončil etapu o 10 minut lépe než konečný vítěz. Brit je na sedmém místě v celkovém prozatímním pořadí a bude si moci užít výhodnou výchozí pozici pro čtvrteční pátou etapu.

Toby Price měl dnes po svém úterním vítězství za úkol otevřít druhou etapu Dakaru 2021. Několik navigačních chyb ho bohužel nakonec stálo několik cenných minut. I když den dokončil těsně mimo top 20, Toby naštěstí neztratil příliš mnoho času na vítěze etapy a nakonec skončil 14 minut mínus. 

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje platformu „Fuel For Life“

 Rakušana Matthiase Walknera stála chyba před druhým kontrolním bodem více než 10 minut a klesl na 47. místo. Odtamtud vítěz Dakaru 2018 sklonil hlavu a soustředil se na zbývajících 250 km, čímž si nakonec vybojoval cestu zpět do pořadí a získal v cíli chvályhodné 23. místo.