Royal Enfield Himalayan míří do Evropy

Royal Enfield Himalayan se snaží najít si svoje místo na trhu v Evropě.  Jednoduchý jednoválec Himalayan  se objevil v Indii na začátku letošního roku. Původně Royal Enfield nepočítal s prodejem tohoto modelu na jiných trzích. Nicméně plány se pravděpodobně mění .

Itálie je tím místem , kde Himalayan zahajuje „evropské tažení“. Rozhodně se zdá, že Himalayan by se mohl uchytit hlavně jako motocykl pro začátečníky nebo „staré bardy“ vracející se po mnoha letech motoristického odpočinku zpátky na motorku. 411 ccm jednoválce s 24 koníky a 31 Nm točivého momentu a váze 182 kg by měla být zcela zvládnutelná porce i pro nezkušené. Motorka má údajně skvělé vlastnosti při jízdě na štěrku a po horských silnicích.

Ani motor podle výrobce nevyžaduje velkou údržbu. Například intervaly pro výměnu oleje jsou nastaveny na 10 000 km.

Přiměřenou šanci mu dává taky skutečnost, že splňuje limity Euro 4 pro Evropu a velmi z našeho pohledu zajímavá a konkurenceschopná je cena. Teprve čas ukáže, zda se Himalayan na evropský trh dostane a jak dobře byl pro něj připravený.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“226″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]