Prague Harley Days 2016 začal v pátek v pravé poledne

Letošní Prague Harley days byl již 3. ročníkem pořádaným přímo pod patronací Harley-Davidson Company jako jedna z oficiálních akcí v Evropě.  Tato americká legenda však není pouze výrobcem motocyklů, ale především představitelem životního stylu. Oproti ročníkům předchozím jsme si mohli letos užívat krásných motorek a bohatého doprovodného programu tři dny.

V pátek v pravé poledne byl ten „den D“ a „hodina H“ a všechno to začalo. A hned na každého čekal bohatý program až do pozdních hodin. Venku se člověk mohl věnovat bikerským hrám, zastavit se v Mattel Family zóně, posedět u některého z občerstvovacích stánků nebo si třeba koupit něco na sebe či pro sebe. Kdo už v pátek dorazil na motorce, mohl si ji nechat naleštit a zatím vyrazit na organizovaný výlet na některém z přistavených Harleyů. Nedej bože, že by si motorka po cestě „postavila hlavu“ a bylo potřeba servisního zásahu. Ani to by nikoho v radosti nezastavilo a jen by svého krasavce nasměrovat do místního „servisu“.

Já jsem ze zcela zištných důvodů na páteční odpoledne zvolil prohlídku výstavy motocyklů, která byla instalovaná uvnitř. Pátek byla jasná volba, protože tam na rozdíl od dnů pozdějších bylo minimálně lidí a moje radost z vystavovaných skvostů mohla být maximální. Strávil jsem tam hodně času. Co motorka, to originál a neopakovatelný kus. Výjimečnost exponátů jen podtrhoval vítěznou přestavbu nesoucí jméno JAWASON a vzniknuvší díky invenci,  šikovnosti a dovednosti pražských – a nebojím se říct – umělců.

Čas na výstavě ubíhal minutku po minutce a venku to vřelo. DJ music, Green Day Tribute Band, kaskadérská show… A už se blížila večerní Galavečer Muay Thai následovaná Sabinou Křovákovou.