Ondřej Ježek a jeho premiérová 24hodinovka na okruhu Paula Ricarda

8,Hours,Suzuka,2018,

Ondřej Ježek se na stroji BMW představil v barvách týmu Mercury Racing, pátém týmu loňské sezóny MS a zároveň nejúspěšnějším nezávislém týmu šampionátu. Již zítra, tedy v sobotu 15.září 2018, se spolu s týmovými kolegy Karlem Hanikou a Davidem Perretem vydají v 15 hodin na francouzském okruhu Paula Ricarda na náročnou jízdu trvající 24 hodin.

 „V Japonsku jsem poprvé absolvoval vytrvalostní závod. Teď mám před sebou svou první 24hodinovku. Moc se těším, i když je mi jasné, že to bude dost náročné. Teoreticky bychom měli každý ujet 9 stintů po 50 až 55 minutách. Pro dobrý výsledek je třeba v každé části jet na maximum. Předpokládám, že nejpernější chvilky přijdou nad ránem,“ říká Ondřej Ježek.      

Hned po závodu v Suzuce Ondřej začal na vytrvalostní závody intenzivně trénovat. „Připravoval jsem se na motorce, na kole, na jetsurfu, jednou jsme se v rámci společného tréninku projeli s Karlem Hanikou. Myslím, že jsem připraven dobře, teď už se budu snažit před závodem jen pořádně vyspat,“ popisuje předstartovní přípravu Ježek. Jezdci už jsou v místě konání závodu a mají za sebou testovací den, čtvrtek a v pátek jsou věnovány kvalifikacím. Tým Mercury Racing, vedený Viktorem Nossem, musel krátce po první testovací jízdě opustit 4. jezdec, Angel Rodriguez, účast mu znemožnilo nedoléčené zranění nohy.

Týmy v rámci sezóny vytrvalostního šampionátu čekají dvě 24hodinovky, kromě Bol d‘Or ještě závod v Le Mans, a tři 8hodinovky, Slovakiaring, Oschersleben a Suzuka.  Kdo chce být aspoň trošku  jako při tom, ten může zasednout k televizi a sledovat závod 24 h Bol d´Or bude v přímém přenosu v sobotu a v neděli na stanici Eurosport 2 v časech: 15 – 19 h., 21 – 01 h., 7 – 15 h.