MotoGP 2014 – Mugello: Rossiho výroční závod

Jak je již pravidlem, i dnes Vám přinášíme shrnutí závodu MotoGP, který se tentokrát jel v slunné Itálii.

Od začátku závodu se konečně po delší době dařilo Jorge Lorenzovi. Ten se od začátku držel na druhém místě za Andrea Iannonem a pronásledovaný Marcem Marquezem. Tato trať je domácí pro legendu Valentina Rossiho, který po startu z 10. pozice začal velice rychle v žebříčku stoupat. Ve třetím kole závodu byl již na třetím místě v těsném závěsu za vedoucími jezdci závodu Jorge Lorenzem a Marcem Marquezem.

Později jsme mohli vidět hrozivě vypadající pád, kdy Cal Crutchlow v zatáčce uklouzl a jeho motorka doslova sestřelila Stefana Bradla, který dostal highsider a závod tím skončil i pro něj. Andrea Iannone, který v počátku vedl závod se propadl na boj o čtvrté místo s Dani Pedrosou. Mohli jsme vidět několik pěkných soubojů a výměn. Mezitím vedoucí dva jezdci stihli najet slušný náskok na třetího Valentina Rossiho, u kterého bylo jisté, že si dojede pro medailovou pozici, pokud neudělá chybu. Na své 300. grand prix si nakonec dojel pro krásné třetí místo na domácím okruhu i v nové helmě, kterou měl speciálně pro Mugello připravenou.

Pár kol před koncem závodu přišly na scénu ty nejzajímavější momenty – souboje Lorenza a Marqueze. Ti se o první místo neskutečným způsobem poprali a nakonec závod vyhrál Marc Marquez, čímž si připsal šesté vítězství v řadě. Jorge Lorenzo ovšem předvedl perfektní jízdu a patří mu velké uznání. Závod dokončil v těsném závěsu za Marcem Marquezem. Náš jezdec Karel Abraham do závodu startoval ze 16. pozice a většinu závodu jsme ho mohli vidět na 13. místě. Na konci se mu však podařilo ještě probojovat o pozici výše a dojel si tak pro pěkné 12. místo.

„Přesně takhle jsem si představoval, že by ten závod mohl vypadat. Rozhodně je to pro nás vynikající výsledek. Nejde jen o konečnou pozici, ale i o to, že jsem si konečně zazávodil, že jsem bojoval s ostatními hondami. Věřím, že to celému týmu vlije krev do žil. Škoda je jen to, že jsme na hondách nemohli bojovat se satelitními Ducati, které byly před námi. V zatáčkách jsem byl rychlejší, ale na rovinkách nám díky silnějšímu motoru ujíždějí. Pro mě to znamenalo, že jsem je nedokázal předjet, Scott Redding na to doplatil tak, že jej předjel Pirro a nakonec jsem se před něj dostal i já,“ prozradil Karel Abraham.

Výsledková listina:

1. Marc Marquez – Repsol Honda Team
2. Jorge Lorenzo – Movistar Yamaha
3. Valentino Rossi – Movistar Yamaha
4. Dani Pedrosa – Repsol Honda Team
5. Pol Espargaro – Monster Yamaha Tech 3
6. Andrea Dovizioso – Ducati Team
7. Andrea Iannone – Pranac Racing
8. Alvaro Bautista – Go&Fun Honda Gresini
9. Aleix Espargaro – NGM Forward Racing
10. Yonny Hernandez – Pramac Racing
11. Michele Pirro – Ducati Team
12. Karel Abraham – Cardion AB Motor
13. Scott Redding – Go&Fun Honda Gresini
14. Hiroshi Aoyama – Drive M7 Aspar
15. Colin Edwards – Forward Yamaha
16. Michael Laverty – Paul Bird Motorsport
17. Broc Parkes – Paul Bird Motorsport
18. Mike di Meglio – Avintia Racing
out – Hector Barbera – Avintia Racing
out – Michel Fabrizio – Octo Iodaracing Team
out – Stefan Bradl – LCR Honda MotoGP
out – Cal Crutchlow – Ducati Team
out – Bradley Smith – Monster Yamaha Tech 3

mugello_rossi