Michael Dunlop – sezóna v ohrožení

Jeden z jezdců road racingu, Michael Dunlop (patřící do rodiny jezdců Roberta a Joeyho), má ohrožený start v nadcházející sezóně. Doposud nepodepsal smlouvu s týmem Honda TT Legends, za nějž jezdil v roce 2013.

V letošní sezóně měl několik vítězství nejen v Isle of man TT, ale i v North West 200 a Ulster Grand Prix.

Sám Michael Dunlop k tomuto tématu v tiskové zprávě uvedl: „Pro sezónu 2014 se objevilo ve spojení s mým jménem mnoho spekulací o mých plánech. Rozhodl jsem se svým fanouškům i sponzorům sdělit jak se situace má. Nepodepsal jsem žádné smlouvy pro příští rok především z důvodu mnoha komplikací při jednotlivých nabídkách spolupráce. Po úspěšné sezóně 2013, kterou jsem si patřičně užil, mne tato situace velice zklamala. Vzhledem k tomu všemu musím konstatovat, že v roce 2014 nebudu závodit. Pokud by se změnily okolnosti, jsem připraven se vrátit, ale za současné situace vidím reálný návrat v roce 2015 nebo 2016. Pracoval jsem velice tvrdě, abych se dostal na takovou úroveň v road racingu. Děkuji všem, kteří mne podorují a doufám, že se opět vrátím v budoucnu s mnoha úspěchy.“

Vzhledem ke skutečnosti, že ostatní týmy mají již domluvené své jezdce, není pravděpodobné, že by se Michael Dunlop přeci jen na startu některého ze závodů objevil. Jeho bratr William Dunlop pojede za Tyco Suzuki po boku legendárního jezdce Guye Martina.

dunlop_michael

-JK-