KTM RC 390: READY TO RACE pro mladé jezdce – video

Motocykl RC 390 jde ve šlépějích veleúspěšného modelu 390 Duke, s níž sdílí pohonnou jednotku. Jde o lehký stroj s vynikajícím poměrem výkonu a hmotnosti, špičkovými komponenty a vynikajícími jízdními vlastnostmi, umožňujícími velké úhly náklonu.

KTM_RC_390-01

Podvozek

Sportovní zaměření si vyžádalo zcela nový podvozek. Ačkoliv je ocelový příhradový rám vzhledově podobný typu Duke, geometrie je zásadně odlišná. Hlava řízení má jiný sklon, stopa i rozvor jsou kratší, takže motocykl má hravé řízení vhodné i na okruh, ale, což je důležité, zároveň i dostatečnou stabilitu při jakékoliv rychlosti.

Další změny proti „nahatému“ sourozenci jsou na odpružení WP, jež má nyní kratší chod a agresivnější tlumicí charakteristiku. Přední 43 mm vidlice upside-down mají stejný průměr trubek jako ty na superbiku RC8 R.

Motor

V oranžovém rámu je zasazen stejný pokrokový, výkonný a spolehlivý motor, jako v modelu 390 Duke. Krátkozdvihový, kapalinou chlazený čtyřventilový jednoválec s rozvodem DOHC má objem 375 cm3, nejvyšší výkon 44 koní a krouťák 35 Nm. Plnění obstarává elektronicky řízené vstřikování.

KTM_RC_390-02

High-tech komponenty

Brzdový systém vyvinutý ve spolupráci s firmou Brembo zahrnuje přední čtyřpístkový radiální brzdič, zakusující se do 300 mm disku. Vše hlídá ABS od Bosche. Pneumatiky Metzeler mají závodní rozměry 110/70 ZR17 přední a 150/60 ZR17 zadní.

READY TO RACE

Budoucí piloti MotoGP se mohou na RC 390 učit v pohárových závodech ADAC Junior Cup. „Pohárová“ verze motocyklu MotoGP je vybavena dalším závodním příslušenstvím z oficiálního katalogu KTM PowerParts. Tyto díly si můžete zakoupit i pro svou silniční RC 390.

Nová KTM RC 390 bude v prodeji od září tohoto roku.