Již druhou sezónu sedlá Libor Podmol motocykly BMW Motorrad

Motorkářská sezóna je již v plném proudu. I letos se klienti společnosti Invelt, autorizovaného dealera BMW, mohou těšit ze zkušeností odborníka na slovo vzatého: freestyle motokrosaře a mistra světa Libora Podmola. Ten bude i letos prohánět a testovat motocykly BMW Motorrad. Své poznatky a zkušenosti bude sdílet nejen s prodejci, ale i se zákazníky na vybraných motorkářských akcích Inveltu. Ti pak mohou informace využít při výběru správné mašiny dle svých požadavků. Široká nabídka BMW Motorrad uspokojí jak vyznavače sportovní jízdy, tak cestovatele i toho, kdo se chce ve městě pohybovat rychle a agilně.

„Vybrat si tu správnou motorku je srdeční záležitost, ale přesto je důležité ujasnit si, co od ní očekáváte. Člověk si musí jasně definovat, na co chce motorku používat, a podle toho vybírat,“ říká Libor Podmol a dodává: „Podle mě je nejlepší domluvit si v Inveltu zkušební jízdy na více modelech a pak se rozhodnout. Motorka se vám samozřejmě musí také líbit, bude to přece jen vaše nová láska, budete o ni pečovat, a tak vás musí přitahovat i svým vzhledem.“ Motocykly BMW Motorrad se právem řadí mezi nejlepší ve svém segmentu. Nejúspěšnějšími modely BMW Motorrad jsou cestovní endura, a to především R 1250 GS a R 1250 GS Adventure. Tyto stroje jsou dokonalé pro cesty na dlouhé vzdálenosti kombinované se sportovní dynamikou a schopností popasovat se v rukou dobrého jezdce i s těžším terénem. Libora Podmola bude možné spatřit i na největším cruiseru v historii BMW – modelu BMW R18 s legendárním motorem boxer o objemu 1800 cm3. Pro tento model jsou charakteristické široké možnosti individuální výbavy a úprav. 

Mohlo by vás zajímat:  Santini Cycling a Pirelli představují kolekci pro cyklisty inspirovanou Sportovním klubem Pirelli

Libor Podmol k motocyklům BMW Motorrad uvedl: „Asi to, co mě nejvíce na motorkách BMW baví, je ono legendární škubnutí do strany, které vzniká díky unikátnímu umístění válců do stran. Máte pocit, jako by motorka ožila pokaždé, kdy ji nastartujete. Taky pro šikuly, jako jsem já se 40 šrouby v nohou, je dobrý pocit, když máte nohy vlastně schované za motorem, dodává mi to takový extra pocit bezpečí. Zároveň stroje BMW mají jak skvělý motor, tak design, a to jsou pro mě osobně ty nejlákavější věci na těchto mašinách.“ 

Velmi aktivní Libor Podmol si motorky BMW užívá ve svém „volnu“, po Dakaru v roce 2021 má i tento rok mnoho zajímavých projektů. Určitě se chce účastnit světových závodů v rally, bavit lidi speciálními kousky při exhibicích freestyle motokrosu a točit filmy. Nejnovější film právě vzniká, jeho natáčení probíhalo na Faerských ostrovech, v New Yorku a v Las Vegas, odkud jel Libor Podmol na BMW R 18 až k legendárnímu Grand Canyonu. Natáčení bylo zakončeno na Srí Lance. Má rád, když na něj čekají nezapomenutelné zážitky, dobrodružství a emoce. „Emoce, to je to, co chlapi potřebují ke šťastnému životu, a motorky nám je dodají vždy, když potřebujeme. Pocit určité volnosti a dobrodružství, které při jízdě zažíváme, je také to, po čem toužíme…“ uzavírá Libor.