Ježek s Hanikou na hraně možností. 24hodinovka v Bol D´Or

24hodinovka je náročný závod, do kterého může zasáhnout mnoho neočekávaných okolností. O tom se přesvědčili i Ondřej Ježek, Karel Hanika a David Perret, motocykloví jezdci závodící pod vlajkou českého týmu Mercury Racing na stroji BMW. 82. ročník legendárního závodu Bol d’Or odstartoval tradičně v sobotu v 15 hodin. Výborně jej rozjel Karel Hanika a Mercury Racing se brzy posunul do první desítky. Postupně se našim závodníkům podařilo propracovat až na sedmé místo.

Po šesti a půl hodinách však přišla chvíle pro týmové mechaniky, kteří museli řešit první technické potíže na motorce. A jejich rychlý zásah byl znovu potřeba ještě v druhé polovině závodu. Tým tak ztratil přibližně 10 kol a jezdcům Mercury Racing se umístění v první desítce začalo vzdalovat. Nezbývalo než se pustit do noční stíhací jízdy.

Nad ránem přišel další zádrhel. Francouzský týmový kolega Perret začal prudce zpomalovat vinou bolesti ramene. Byl ze závodu stažen a posledních šest hodin tak bylo pouze na dvou již vyčerpaných českých jezdcích Hanikovi a Ježkovi. „Když mi ráno, polomrtvému, Amir řekl, že ještě pojedu třikrát, tak jsem nechtěl žít (smích). Bylo to pro mě fyzické trápení až do konce, určitě nejdrsnější sportovní zážitek kariéry. Když jsem konečně projel cílem, dostavil se pocit neskutečné úlevy. Dokázali jsme vše zvládnout, všichni členové týmu se zapojili s obrovským nasazením a povedlo se nám dostat do cíle na perfektním desátém místě, což je vzhledem k okolnostem super výsledek,“ popisuje Ondřej Ježek.

 „Byl to hodně těžký závod, ve kterém se projevily technické problémy i zranění a nemoci jezdců. Ale celý tým udělal maximum a naši motorku se podařilo úspěšně dovézt do cíle. Z výsledného umístění v top ten máme velkou radost. A samozřejmě už se těšíme a připravujeme na závod v Le Mans, který přijde po zimní přestávce,“ říká Amir Ghanem, manažer týmu Mercury Racing.