Jantar Team odstartoval do Rally Dakar 2021

Po dnech nekonečného čekání v karanténě, na výsledky Covid testů a po dvou dnech příprav jsme se konečně dočkali a Jantar Team odstartoval s jezdci Davidem Pabiškou a Rudolfem Lhotským do 43. ročníku Rally Dakar.

Před samotným startovním ceremoniálem absolvovali závodníci prvních 11 měřených kilometrů v rámci prologu. Ten určil startovní pořadí do 1. etapy Dakaru 2021.

David Pabiška se v prologu umístil na 44 místě. se ztrátou jedné minuty a 20 sekund.

Mohlo by vás zajímat:  Třináctiletý závodník Matyáš Pálka. V roce 2020 třetí v celkového pořadí minibiků

„Bylo to pro mě naskočení do rozjetého vlaku. Měl jsem z toho respekt, dva roky jsem neviděl navigaci a začátek jsem tomu chtěl přizpůsobit. Chvilku mi toto předsevzetí vydrželo, ale pak jsem to rozbalil, aby ztráta nebyla velká. Dnešek ve výsledcích nic neznamená a teprve zítra začne to pravé závodění.“ uvedl David Pabiška.

Rudolf Lhotský dokončil se ztrátou 2minuty 32 vteřin a zařadil se na průběžnou 69. pozici.

„Na začátek to byla krátká, ale dobrá rozcvička. Nikdy jsem tu nezávodil, vzhledem k našemu časovému rozvrhu technických přejímek a čekání na Covid testy jsme nestihli shakedown, takže jsem si chtěl hlavně udělat obrázek a osahat si trať i novou motorku.“ Dodal k prologu Ruda.

V odpoledních hodinách pak David i Ruda projeli startovním pódiem Dakaru 2021.

David Pabiška si tak do statistik připsal svůj 12. start. Může tak rozšířit jeho úctyhodnou bilanci 11 dojetých Dakarů z 11 startů.

Rudolf Lhotský odstartoval do svého 4. Dakaru a bude se snažit vylepšit své dosavadní maximum z roku 2017.

Zdroj a foto: Jantar Team