IRON RIDER CHALLENGE 2019

IRON RIDER CHALLENGE® je ultimátní 24-hodinová vytrvalostní jízda učená všem jezdcům na motocyklech libovolné značky. Zde nerozhoduje kubatura, výkon ani značka motocyklu . Jedno místo slouží jako start i cíl každého kola. Jedno kolo měří 100 km. Celkem je třeba ujet 11 kol.

Není to rychlostní závod. Je to extrémní zkouška odolnosti a vytrvalosti, kterou dobrovolně podstoupí jen ti nejodhodlanější. Nezáleží kdo dojede první nebo poslední, ale zda to jezdec dá. První  kolo se jede společně. Ostatní kola individuálně nebo v individuálně vytvořených skupinkách. Na startu každý dostane roadbook. Do roadbooku se zaznamenávají ujetá kola. Na každé kolo je v roadbooku stanovené časové okno, do kterého se jezdec musí vejít. Tím je regulována rychlost s ohledem na bezpečnost, nezbytný odpočinek, občerstvení a dotankování motocyklu. Pokud bude někdo moc rychlý, dostane se do dalšího kola až po uplynutí minimálního stanoveného času. Naopak, pokud kdokoliv prošvihne maximální možný čas pro dané kolo, končí a započítávají se mu jen kola zajetá ve stanoveném časovém okně. IRON RIDER CHALLENGE® se jede za každého počasí!

Mohlo by vás zajímat:  Nový Indian Scout Bobber Sixty v oldschoolovém stylu

Tento unikátní motocyklový event si klade za cíl spojit všechny skutečné motocyklové nadšence bez rozdílu. Startovné činí 800 Kč. Za peníze je automaticky nárok na roadbook a ročníkové tričko ve zvolené velikosti. Po ujetí 5 kol nášivka, po ujetí 8 kol k nášivce  kilometrovník s označením ujetých 800 km. V cíli, tedy po ujetí všech 11 kol, jezdec získá kilometrovník s označením ujetých 1100 km a odznak IRON RIDER CHALLENGE®.

Každému, kdo jde v době od 14.9. od 10:00 hodin do 15.9.2019 12:00 hodin do toho, přejeme hodně štěstí a co nejvíc kilometrů.