Husqvarna Mobility oznamuje novou generaci TC 85

Pro rok 2025 společnost Husqvarna Mobility přichází s novou generací TC 85, která podtrhne její pokračující vývoj vysoce výkonných dvoutaktních minicyklů. Stroj zaměřený na soutěž je nyní postaven na zcela novém podvozku, který nabízí výrazná vylepšení ovladatelnosti a stability, zatímco aktualizovaný motor zvyšuje výkon ve spodním až středním rozsahu. Mezi další komponenty představené pro zlepšení zážitku na trati pro všechny mladé jezdce patří nový tlumič WP, kyvné rameno a ergonomická karoserie. Změny završuje nová grafika, která odpovídá modelům v plné velikosti, a vytváří moderní a jednotný vzhled špičkového TC 85 ve své třídě.

Společně s modelem předchozí generace, který zvítězil v Mistrovství světa juniorů v motokrosu FIM 2023, je nový TC 85 postaven na osvědčených základech. Pro rok 2025 nový rám s vylepšenou geometrií výrazně zlepšuje ovladatelnost a stabilitu. Na horní rámovou trubku je namontován nový tlumič WP XACT, který je o 16 mm kratší než dříve, což odpovídá konstrukci strojů plné velikosti. Tento design vytváří pro TC 85 více zasazený pocit a je obrovskou výhodou na drsných tratích a velkých skocích. Kromě toho je úhel hlavy řízení snížen o půl stupně a je umístěn o 6 mm blíže ke středu podvozku pro lepší průjezd zatáčkami, zejména při výjezdu ze zatáček.

Dvoutaktní motor o objemu 85 ccm těží z několika nových součástí, které byly všechny zavedeny s cílem vytvořit vyšší výkon v nízkých až středních otáčkách bez obětování špičkového výkonu. Aktualizace zahrnují novou hlavu válců, zapalovací svíčku, zapalování a výfuk s nastavením uvnitř karburátoru Keihin upraveným tak, aby vyhovovalo vylepšenému motoru. A konečně, ve srovnání s odcházející generací je motor vpředu otočen o tři stupně nahoru a otáčením ze stejného upevňovacího bodu na kyvné vidlici je hmotnost efektivněji rozložena pro lepší zatáčení a skákání.

Mohlo by vás zajímat:  Vespa a organizace (RED) představují speciální edici (VESPA PRIMAVERA)RED

Samotné kyvné rameno je nové a o 300 g lehčí díky propracovanému procesu odlévání. Nový rám, tlumič WP XACT a kyvná vidlice společně snižují celkovou výšku TC 85. Tyto změny, představené spolu s novou ergonomickou karoserií, zajišťují, že se mladí jezdci mohou na TC 85 pohybovat mnohem snadněji, což vzbuzuje důvěru a umožňuje jim konkurovat vylepšeným ovládáním. Navíc modernizovaný jezdecký trojúhelník vytvořený novými stupačkami, řídítky a nižším sedlem dále zvyšuje zážitek z jízdy a činí jízdu modelu nové generace neuvěřitelně bez námahy.

Technické přednosti:

Přepracovaný motor – přináší výrazné zvýšení výkonu od nízkého do středního rozsahu

Nový rám – s přepracovanou geometrií pro lepší stabilitu a ovladatelnost

Nové kyvné rameno – o 300 g lehčí a vyrobené aktualizovaným procesem pro optimální tuhost

Nový zadní tlumič WP XACT s kratší dráhou – zdokonaluje rovnováhu a stabilitu

Nová karoserie – zmenšená od strojů plné velikosti s ergonomií, aby vyhovovala mladým jezdcům

Nová grafika – replikuje stejný design jako u modelů v plné velikosti pro moderní a jednotný vzhled

Snadno nastavitelné vidlice WP XACT – optimální výkon a nízká hmotnost

Pneumatiky MAXXIS MAXXCROSS MX-ST – výjimečná stabilita v přímém směru a vynikající trakce

Dvě mapy motoru – pro maximální výkon a spolehlivost za všech podmínek

Brzdy Formule a kotouče Galfer – poskytují nejlepší brzdnou sílu ve své třídě

Hydraulický spojkový systém Miba – konzistentní akce a životnost

Potah sedadla s vysokou přilnavostí – maximální pohodlí a ovládání

Mohlo by vás zajímat:  Nová Aprilia RS 457 se představuje

Černé ráfky Excel a CNC obráběné náboje – nízká neodpružená hmotnost a výjimečná pevnost

Prémiové komponenty – zajišťují nejlepší výkon a odolnost ve své třídě

 

 

Pro maximalizaci výkonu a umožnění jezdcům přizpůsobit si nový TC 85 byl vyvinut stručný výběr technického příslušenství. Tato řada zahrnuje vysoce kvalitní komponenty pro motor i podvozek zaměřené na soutěž, které dále zvyšují zážitek z jízdy. Kolekce Functional Offroad Apparel Collection navíc obsahuje komplexní řadu oblečení navržených pro výkon na trati. To zajišťuje, že všichni mladí lidé mohou vždy jezdit s maximálním pohodlím, bezpečností, stylem a podle svých nejlepších schopností.

 

2025 TC 85 je celosvětově dostupný od července 2024 u všech autorizovaných prodejců Husqvarna Mobility. Dostupnost se může v jednotlivých zemích lišit. Úplné podrobnosti o cenách a dostupnosti získáte u své národní pobočky nebo dovozce Husqvarna Mobility.