Honda CRF110F pro rok 2023

Díky ergonomickému uspořádání a nízko umístěnému sedlu představuje CRF110F logický další krok pro mladé jezdce, kteří přecházejí z modelu CRF50F. CRF110F disponuje dvojitým páteřovým ocelovým rámem a stejně jako jeho menší sourozenec i vyztuženým kyvným ramenem, přičemž oba tyto prvky společně nabízejí vynikající rovnováhu tuhosti a komfortu. Konvenční teleskopická přední vidlice dodává jezdci jistotu, její zdvih činí 9,9 cm a společně s centrálním zadním tlumičem je tento malý motocykl schopen zvládat bez komplikací i větší nerovnosti.

Podobně jako všichni členové řady terénních strojů Honda CRF se i CRF110F hrdě hlásí ke svému původu. Ocelová palivová nádrž o objemu 4,5 litru s integrovaným palivovým čerpadlem a filtrem je před poškozením při případném pádu chráněna rámovou konstrukcí. Kapotáž inspirovaná modelem CRF450R navazuje na nízko položené sedlo (657 mm). Široká motokrosová řídítka jsou opatřena měkkým středovým chráničem a úzkými rukojeťmi, které jsou vhodné pro malé ruce. Multifunkční spínač na řídítkách zastává funkci startéru, indikace zapnutého zapalování (po otočení klíčem), informuje o stavu systému vstřikování paliva a zobrazuje také upozornění na nízký stav paliva v nádrži. Posledně jmenovaná kontrolka se rozsvítí, když v nádrži zbývá pouze 1 litr paliva.

Pro rok 2023 je model CRF110R dostupný v charakteristickém červeném provedení s výraznou grafikou, která odkazuje na rodokmen terénních strojů Honda.

Čtyřtaktní SOHC motor o objemu 109 cm3 v modelu CRF110F poskytuje hladký, snadno použitelný výkon, jenž je ideální pro začínající jezdce. Vrtání a zdvih motoru činí 50,0 x 55,6 mm a kompresní poměr dosahuje hodnoty 9:1.  Systém elektronického vstřikování paliva Keihin poskytuje lineárně rostoucí výkon ve všech otáčkách a při každé poloze plynu, postupný přísun síly a minimalizuje jakékoliv nepříjemnosti, které by na začínající jezdce mohly číhat, takže ti si mohou naplno vychutnat radost z jízdy. Nastavitelný omezovač plynu poskytuje majiteli stroje možnost přizpůsobit výkony stroje schopnostem jezdce. CRF110F nabízí hladké řazení čtyřstupňové převodovky a jednoduše ovladatelnou automatickou spojku. K pohodlnému ovládání stroje přispívá elektrický startér, startovací páka pak slouží jako záloha.

Technické parametry

MOTOR
Typ Vzduchem chlazený, dvouventilový, 80° čtyřtaktní jednoválec SOHC
Zdvihový objem 109, 2 cm3
Vrtání x zdvih 50,0 x 55,6 mm
Kompresní poměr 9,0 : 1
PALIVOVÝ SYSTÉM
Karburace Vstřikování paliva
Objem palivové nádrže 4,5 l (včetně rezervy)
ELEKTRICKÁ SOUSTAVA
Startování Elektrický startér a startovací páka
HNACÍ ÚSTROJÍ
Typ spojky Automatická
Typ převodovky Manuální, 4stupňová
Stálý převod Řetěz
RÁM
Typ Ocelový
PODVOZEK
Rozměry (D x Š x V) 1541 x 678 x 922 mm
Rozvor kol 1064 mm
Záklon rejdového čepu 25°10’
Závlek 53 mm
Výška sedla 657 mm
Světlá výška 170 mm
Pohotovostní hmotnost 76,66 kg
ZAVĚŠENÍ KOL
Typ vpředu Konvenční teleskopická vidlice Zdvih 9,9 cm
Typ vzadu Jeden tlumič Zdvih 9,65 cm
KOLA
Typ vpředu Hliníková s drátěným výpletem
Typ vzadu Hliníková s drátěným výpletem
Pneumatika vpředu 70/100-14 dušová
Pneumatika vzadu 80/100-12 dušová
BRZDY
Vpředu Bubnová
Vzadu Bubnová