Harley-Davidson vstupuje do světa Formulí

Tým Envision Virgin Racing ze závodní série Formula E oznámil, že Harley-Davidson, jedna z nejslavnějších značek na celém světě, souhlasil se sponzorskou spoluprací s týmem na dobu několika let. Toto sponzorství odráží úsilí společnosti Harley-Davidson o vedoucí pozici v rychle se rozvíjející oblasti elektrické mobility a nadšení ze sdílení inovativních kroků a zážitků z jízdy s elektrickým pohonem s širokou veřejností.

Tým Envision Virgin Racing je jedním ze zakládajících a nejúspěšnějších týmů celé série Formula E – prvního závodního šampionátu plně elektrických vozidel a jednoho z nejrychleji rostoucích motoristických sportů. Během svého působení v tomto šampionátu tým získal více než 700 bodů, úctyhodných osm vítězství a 23 pódiových umístění. Nedávno se stal prvním týmem, který dosáhl vítězství ve všech pěti dosavadních závodních sezónách. Nadcházející víkend se tým vydá závodit do Paříže, kde proběhnou druhé závody šampionátu.

Na podzim 2019 přijde do prodeje první elektrický motocykl Harley-Davidson s názvem LiveWire. Je prvním zástupcem připravovaného širokého portfolia elektrických vozidel této společnosti. Je to také potvrzení přední pozice v elektrifikaci motocyklové oblasti prostřednictvím nabídky kompletní řady elektrických motocyklů pro nejmladší zájemce i pro ty, kteří hledají prémiový zážitek z jízdy na silném elektrickém stroji.

Mohlo by vás zajímat:  Pusťte Podmola domů! Šampion ve freestyle motokrosu spustil kondiční program pro veřejnost

Marc McAllister, viceprezident pro portfolio a plánování produktů ve společnosti Harley-Davidson, řekl: „Elektrická vozidla jsou klíčem ke všem debatám o budoucnosti dopravy. A tato budoucnost právě začíná. Jsme opravdu nadšení, že můžeme být partnery týmu Envision Virgin Racing, jednoho z vedoucích hráčů v sérii Formula E, která představuje nejvyšší formu elektricky poháněného motorsportu. Tento tým má stejnou míru nadšení, profesionality a nasazení v oblasti elektrického pohonu, jako naše společnost, a to je příslibem skvělé spolupráce.

Sylvain Filippi, výkonný ředitel Envision Virgin Racing, řekl: „Jsme poctěni, že jsme do našeho portfolia partnerů mohli přivítat tak slavnou značku jako Harley-Davidson. Stejně jako my Harley-Davidson sdílí náš zápal při vývoji špičkových technologií a udržitelné mobility a společně to nyní můžeme předvést na dvou i čtyřech kolech.

K tomu dodal: „Harley-Davidson je také čtvrtým velkým partnerem našeho týmu za posledních 12 měsíců. Následoval loňské uvedení partnerů Stanley Black & Decker na závodech Paris E-Prix, Audi Sport na podzim a Genpact v prosinci.

Mohlo by vás zajímat:  Mostecký závod IDM na začátku července je zrušený. Promotér hledá s mosteckým okruhem nový termín