Extrémní hyperfocus. KTM RC 8C

KTM RC 8C je účelový, lehký závodní prototyp, který využívá známý motor LC8c z KTM 890 DUKE R v zakázkovém šasi připraveném na trať, jež oplývá špičkovými závodními komponenty. KTM RC 8C v zásadě umožňuje zákazníkům vlastnit stroj, který je co nejblíže závodnímu motocyklu Factory – bez nevýhod, které by vyžadovaly speciální závodní tým pro jeho údržbu. KTM RC 8C, navržený tak, aby byl stoprocentně připraven na trať, je zcela ručně vyrobený stroj poháněný motorem s vysokým točivým momentem, který umožňuje snadnou údržbu.

Pod lehkou karoserií vyztuženou uhlíkovým kevlarem inspirovanou KTM RC16 se skrývá 128 hp, 889 ccm LC8c, DOHC, 8 ventilové paralelní dvojče, přišroubované do speciálního ocelového trubkového rámu z 25CrMo4, na obou koncích rozšířeného o výběr komponent WP Pro. Vpředu se používá ručně vyrobená vidlice 43 mm WP APEX PRO 7543 vyrobená z vysoce kvalitního a lehkého materiálu. Vyvinuto na základě zkušeností získaných z úsilí KTM Factory Racing na řadě mezinárodních šampionátů, odpružení je sestaveno ve stejném oddělení, které staví a udržuje odpružení KTM RC16, což zaručuje nejlepší výkon pro závodní motocyklisty a profesionální závodníky. Vidlice se také může pochlubit nulovým omezením hydraulického zdvihu, což znamená, že jezdci mohou neustále ovládat tlumicí vlastnosti. Tlumič WP APEX PRO 7746 s nastavovačem předpětí přebírá hmotu vzadu a lze jej snadno upravit tak, aby vyhovoval všem jezdcům, a téměř každé situaci pomocí samostatného nastavení komprese a odskoku při vysoké a nízké rychlosti.

Mohlo by vás zajímat:  Red Bull KTM a Aki Ajo společně v Grand Prix na dalších pět let

Jelikož se jedná o zaměřený motocykl pouze na trati, každý detail je věnován závodnímu řemeslu. Od rychloupínací nádrže a panelů karoserie, přes lehká kola Dymag a závodní sklíčka Pirelli SC1, dává KTM RC 8C své záměry najevo. O maximální brzdný výkon se stará závodní vybavení Brembo, přičemž přední brzdové třmeny Brembo Stylema popadají 290 mm plně plovoucí brzdové kotouče s hliníkovými rotory upevněnými titanovými šrouby a vzadu dvoupístkový třmen Brembo s plně plovoucím 230 mm disk namontovaný přímo na rozbočovači. KTM RC 8C je také vybaven radiálním hlavním válcem Brembo 19RCS CORSA CORTA, který obsahuje řadu inovací a mnoho technických řešení převzatých přímo z hlavních válců použitých v MotoGP ™. Nejvýznamnější je to, že jezdci jsou schopni přizpůsobit „bod skusu“ přesně tam, kde ho chtějí, pomocí snadno přístupného voliče na horní části hlavního válce.

Aby bylo zajištěno shromažďování dat, využívá KTM RC 8C palubní desku AIM MXS 1.2 RACE a záznamník dat s integrovanou funkcí GPS. Všechny informace jsou zobrazovány na 5 “TFT displeji s integrovaným záznamem dat, který je průběžně protokolován a lze jej analyzovat v AIM Race Studio.

Celkem:
Omezeno na pouhých 100 jednotek po celém světě
Ručně vyrobené výhradně pro použití na trati
128 Hp, 140 kg suché hmotnosti, poměr výkonu / hmotnosti téměř 1: 1
Speciální závodní výfuk s titanovým tlumičem výfuku Akrapovič
Vyhrazený vzduchový box a závodní vzduchový filtr
Zakázkový rám vyrobený z ocelové trubky 25CrMo4
Vidlice a zadní tlumič komponentů WP APEX PRO
Brembo brzdové komponenty se specifikací Race
Ultralehká hliníková kola Dymag

Mohlo by vás zajímat:  KTM 450 Rally Factory Replica se představuje pro modelový rok 2022

Exkluzivní KTM RC 8C bude k dispozici k předobjednávce od 22. července v 16:00 SELČ.

Vedle samotného modelu KTM RC 8C mají zákazníci také příležitost připojit se k testovacímu týmu Red Bull KTM Factory Racing na jednorázové zákaznické akci. Exkluzivní akce, která je omezena pouze na 25 zákazníků, vám poskytne příležitost k životu, jako je Dani Pedrosa a Mika Kallio, protože vám budou dávat tipy během celého dne na Circuito de Jerez. Všichni, kteří se rozhodnou pro zážitek ze závodní dráhy KTM RC 8C, navíc obdrží balíček závodní dráhy KTM RC 8C.

Tento balíček obsahuje:
Extra sada kol Dymag (přední a zadní)
Sada doplňků předních a zadních brzdových kotoučů
Přední a zadní stojany výběhu
Ohřívače pneumatik
KTM Race koberec

Foto:KTM CENTRAL EAST EUROPE s.r.o Zdroj:KTM CENTRAL EAST EUROPE s.r.o