Bridgestone a Saroléa se připravují na čtvrtou účast v závodě Isle of Man TT

Bridgestone pokračuje v partnerství s belgickým výrobcem elektrických motocyklů Saroléa. Bridgestone a Saroléa se čtvrtým rokem v řadě zúčastní závodu TT Zero na ostrově Man, který se uskuteční 7. června.

Závodní motocykl Saroléa SP7 je vybaven standardními pneumatikami Bridgestone Battlax. „Toto partnerství poskytuje značce Bridgestone vzrušující příležitost ukázat, že neustále posunujeme hranice, co se týče kvality našich produktů. A také doufáme, že účastí našich běžných standardních závodních pneumatik Battlax v závodě TT Zero potvrdíme, že dokážeme poskytovat jezdcům v každodenním provozu nejlepší možné výkony,“ vysvětluje Nico Thuy, vedoucí motocyklového oddělení ve společnosti Bridgestone Europe.

Dean Harrison, velmi zkušený závodní motocyklový jezdec z Yorkshiru, usedne za řídítka motocyklu SP7 druhým rokem v řadě. „Tým od loňského roku motocykl SP7 významně vylepšil, takže se velmi těším, až budu moci všechny změny vyzkoušet. Mým cílem pro letošní rok je umístění na stupních vítězů a nevidím důvod, proč by to nemělo být možné,“ prozrazuje Harrison.

Tým je v tomto závodě velkým kandidátem na umístění na stupních vítězů díky kombinaci Harrisonova závodního talentu, techniky a inovací motocyklu SP7 a závodních pneumatik Bridgestone Battlax.

Spolupráce mezi značkami Bridgestone a Saroléa byla zahájena v roce 2014. Bridgestone v rámci dynamického partnerství poskytuje společnosti Saroléa kompletní technickou podporu a know-how v oblasti pneumatik pro naplňování jejích vysokých ambicí na závodních okruzích i v běžném silničním provozu.

Bridgestone tím také dokládá své úsilí o budoucnost s trvale udržitelnou mobilitou. Partnerství je příkladem realizace dlouhodobé ekologické vize společnosti Bridgestone, která se zaměřuje na ochranu životního prostředí, šetrné využívání přírodních zdrojů a snižování emisí CO2.