BMW Motorrad na Motosalonu 2019

Pro tento ročník je v rámci expozice BMW Motorrad připraveno 28 strojů včetně všech 8 novinek pro rok 2019. Všechny modely BMW Motorrad jsou nyní standardně se 3letou tovární zárukou.

Nová řada R 1250 s novým motorem boxer s technologií BMW ShiftCam (R 1250 GS/ADV, R 1250 RS/R/RT), F 850 GS Adventure, kompaktní skútry C 400 X/GT, ale také S 1000 RR, které se může pyšnit mnoha technologickými inovacemi včetně BMW ShiftCam. Všechny modely BMW Motorrad jsou nyní standardně se 3letou tovární zárukou. 

Příslušenství, vybavení motorkáře a lifestyle má u BMW Motorrad své místo a paleta produktů je opravdu velká. Vybavení motorkáře a lifestyle představuje novou kolekci pro rok 2019, kde byly inovovány vybrané produkty od obleků až po helmy. Příslušenství bude již tradičně k dispozici ke všem segmentům BMW Motorrad, můžeme se např. těšit na nové výfuky Akrapovič či tradiční zavazadla, ale hlavně na možnost individualizace v podobě Option 719, který se nově rozšířil do všech segmentů. 

BMW Motorrad Česká republika si pro letošek opět připravilo i jednu specialitu: Limitovaná edice motocyklu BMW R nineT Dakar Edition.
Tato unikátní úprava, založená na modelu R nineT Urban G/S, je dílem BMW Motorrad Česká republika ve spolupráci s Honzou Brabcem (účastníkem Dakarské rallye). Model R nineT Urban G/S sám o sobě odkazuje na legendu Dakaru, BMW R80 GS, která v podstatě stanovila kategorii cestovních endur. Dakar Edition obsahuje několik odkazů na tuto legendární rallye a jeho jezdce. Ať už to je logo beduína nebo mapa Dakaru 2019, která zároveň slouží jako poznávací znamení v rámci edice limitované na 10 ks. Každý kus bude mít unikátně vyznačenou jednu z etap Dakaru 2019.

Mohlo by vás zajímat:  Tyler O’Hara na Indian FTR si udržuje vedení v šampionátu SuperHooligan

Lakování limitované edice je ruční airbrush, který je kombinací barev, od nichž neodtrhnete oči. Základem je Dakar reflexní žlutá, kterou doplňuje speciální červená s kombinací podkladu ze stříbrné perleti a vrchního tónovaného laku. Barevnou kombinaci lemuje a odděluje linka z pravého 23karátového zlata. Horní část nádrže v barevném provedení Ultra Deep černá zdobí vlastnoruční podpis Jana Brabce.