Abraham absolvoval operaci

Po zranění, které Karel Abraham utrpěl při tréninku na MotoGP v Indianapolis a smolném incidentu v jeho Porsche, o kterém jsme Vás informovali v našem článku, se snad na jezdce usmálo štěstí.

V úterý 8. října podstoupil operaci ramene a dle sdělení primáře byl zákrok úspešný. V následujících dnech by měl být již propuštěn do domácího léčení.

Primář Fakultní nemocnice v olomouci k tomu uvedl následující: „Karel Abraham utrpěl víceetážové poranění ramenního pletence. Měl poškozené úpony kloubního pouzdra na okraji kloubní plochy a přetržené vazy mezi klíčkem a lopatkou, které se zahojily v nepevném spojení. To způsobovalo nestabilitu kloubu a s tím spojenou bolest. Vazy mezi klíčkem a lopatkou už nedržely, proto bylo nutné vzít šlachový štěp z předloktí. Ten se používá běžně a pacientovi nebude chybět ani při plné sportovní zátěži. S cvičením bude moci Karel Abraham začít nejdřív za dva až tři týdny. Postupně budeme přidávat rozsah, do plného rozsahu by se měl dostat po pěti až šesti týdnech.“

Karel Abraham teď doufá, že po rehabilitacích bude schopen zase plně trénovat a v příští sezóně se vrátit do MotoGP na již zařízeném novém stroji značky Honda.

abraham

-JK-