Honda CRF110F se představuje pro modelový rok 2025

25YM HONDA CRF110F

Vzhledem ke své osvědčené odolnosti a přívětivosti k začínajícím jezdcům je CRF110F ztělesněním odkazu (který sahá téměř čtyři dekády zpět až k legendárnímu XR75) strojů značky Honda s čtyřtaktními motory.

Díky ergonomickému uspořádání a nízko umístěnému sedlu představuje CRF110F logický další krok pro mladé jezdce, kteří přecházejí z modelu CRF50F. CRF110F disponuje dvojitým páteřovým ocelovým rámem a stejně jako jeho menší sourozenec i vyztuženým kyvným ramenem, přičemž oba tyto prvky společně nabízejí vynikající rovnováhu tuhosti a komfortu. Konvenční teleskopická přední vidlice dodává jezdci jistotu, její zdvih činí 9,9 cm a společně s centrálním zadním tlumičem je tento malý motocykl schopen zvládat bez komplikací i větší nerovnosti.

Podobně jako všichni členové řady terénních strojů Honda CRF se i CRF110F hrdě hlásí ke svému původu. Ocelová palivová nádrž o objemu 4,5 litru s integrovaným palivovým čerpadlem a filtrem je před poškozením při případném pádu chráněna rámovou konstrukcí. Kapotáž inspirovaná modelem CRF450R navazuje na nízko položené sedlo (657 mm). Široká motokrosová řídítka jsou opatřena měkkým středovým chráničem a úzkými rukojeťmi, které jsou vhodné pro malé ruce. Multifunkční spínač na řídítkách zastává funkci startéru, indikace zapnutého zapalování (po otočení klíčem), informuje o stavu systému vstřikování paliva a zobrazuje také upozornění na nízký stav paliva v nádrži. Posledně jmenovaná kontrolka se rozsvítí, když v nádrži zbývá pouze 1 litr paliva. Pro rok 2025 je model CRF110R dostupný v charakteristickém CRF provedení s výraznou grafikou, která odkazuje na rodokmen terénních strojů Honda.

Motor

Čtyřtaktní SOHC motor o objemu 109 cm3 v modelu CRF110F poskytuje hladký, snadno použitelný výkon, jenž je ideální pro začínající jezdce. Vrtání a zdvih motoru činí 50,0 x 55,6 mm a kompresní poměr dosahuje hodnoty 9:1. Systém elektronického vstřikování paliva Keihin poskytuje lineárně rostoucí výkon ve všech otáčkách a při každé poloze plynu, postupný přísun síly a minimalizuje jakékoliv nepříjemnosti, které by na začínající jezdce mohly číhat, takže ti si mohou naplno vychutnat radost z jízdy. Nastavitelný omezovač plynu poskytuje majiteli stroje možnost přizpůsobit výkony stroje schopnostem jezdce. CRF110F nabízí hladké řazení čtyřstupňové převodovky a jednoduše ovladatelnou automatickou spojku. K pohodlnému ovládání stroje přispívá elektrický startér, startovací páka pak slouží jako záloha.

Technické parametry

MOTOR
TypVzduchem chlazený, dvouventilový, 80° čtyřtaktní jednoválec SOHC
Zdvihový objem109, 2 cm3
Vrtání x zdvih50,0 x 55,6 mm
Kompresní poměr9,0 : 1
PALIVOVÝ SYSTÉM
KarburaceVstřikování paliva
Objem palivové nádrže4,5 l (včetně rezervy)
ELEKTRICKÁ SOUSTAVA
StartováníElektrický startér a startovací páka
HNACÍ ÚSTROJÍ
Typ spojkyAutomatická
Typ převodovkyManuální, 4stupňová
Stálý převodŘetěz
RÁM
TypOcelový
PODVOZEK
Rozměry (D x Š x V)1541 x 678 x 922 mm
Rozvor kol1064 mm
Záklon rejdového čepu25°10’
Závlek53 mm
Výška sedla657 mm
Světlá výška170 mm
Pohotovostní hmotnost76,66 kg
ZAVĚŠENÍ KOL
Typ vpředuKonvenční teleskopická vidlice Zdvih 9,9 cm
Typ vzaduJeden tlumič Zdvih 9,65 cm
KOLA
Typ vpředuOcelová s drátěným výpletem
Typ vzaduOcelová s drátěným výpletem
Pneumatika vpředu70/100-14 dušová
Pneumatika vzadu80/100-12 dušová
BRZDY
VpředuBubnová
VzaduBubnová