Pol Tarrés se zapisuje do historie se stříbrnou třídou Red Bull Romaniacs Ténéré 700 Finish

Jezdec na tvrdém enduru a rallyový závodník Yamaha Pol Tarrés dokončil na Ténéré 700 další pozoruhodný počin, když v roce 2024 na Red Bull Romaniacs – podniku známém jako jeden z nejtěžších závodů Hard Enduro na světě, obsadil slušné umístění ve stříbrné třídě.

Red Bull Romaniacs, který založil bývalý snowboardista Martin Freinademetz, je vyčerpávajícím tvrdým enduro závodem, na kterém se jezdci vydají na některé z nejtěžších terénů a překážek na všech závodech tvrdého endura. Událost je tak obtížná, že většina jezdců, kteří se jí každoročně pokoušejí absolvovat, nedojede.

Před třemi lety se Tarrés zapsal do historie tím, že se stal prvním jezdcem, který skončil v bronzové třídě na dvouválcovém motocyklu. V následujících dvou letech se vrátil k Romaniacs, ale dvě havárie mu zabránily v boji o vítězství v závodě o bronzovou třídu. Tarrés se rozhodl pro rok 2024 posunout limity ještě o krok dále a vstoupil do stříbrné třídy – překonal rekordy tím, že se stal prvním jezdcem v historii, který do kategorie vstoupil i dokončil na dvouválcovém motocyklu. Ze 113 jezdců soutěžících v této třídě Pol a jeho Ténére prošli několika testovacími a náročnými časy a nakonec překročili hranici na velkolepém 60. místě. Závod se však neobešel bez problémů. Třicetiletý muž byl nucen vzdát se několika pozic, zatímco opravoval svůj chladič poté, co narazil do kusu dřeva, což jeho útok nakrátko zastavilo. Sám to opravil, nastoupil a dokončil závod do pozoruhodného kopce Gusterita Hill Climb před mořem jásajících diváků. Větší radost měla také Ténéré 700, protože Kevin Gallas si po náročném závodě zajistil na svém Ténéré vítězství v bronzové třídě. Velká havárie ráno posledního dne nechala jeho vítězství na pochybách, ale díky týmové spolupráci s Polovým týmem Trece Racing a Kevinovým vlastním týmem se vrátil do závodu a vyhrál třídu.

Mohlo by vás zajímat:  Pilníkovo pozdní odpoledne s FMX hvězdami z Francie, Anglie i Rakouska

Rozhodl jsem se závodit ve stříbrné třídě poté, co mě k tomu vyzval Martin Freinademetz. Musím říct, že to byla ta nejbláznivější a nejnáročnější věc, jakou jsem kdy udělal. Bylo to těžší než Erzbergrodeo, výškový rekord nebo cokoli jiného, ​​co jsem zkoušel. Byl jsem super vyčerpaný a někdy jsem i pochyboval, jestli vydržím závodit 4 dny v řadě na této úrovni. Byl to silný boj se mnou samým, ale každý den se mi dařilo překonávat své limity a to mě motivovalo. Mým snem bylo také skončit s Gusterita Hill Climb. Publikum mi opravdu dodalo tu energii navíc! Jsem velmi šťastný i za Kevina, dal více než 100 % a to je v takovém závodě důležité.