Zraněný Podmol a jeho bratr Filip se chystají do Brna na Překonávání gravitace

Libor Podmol se léčí z těžké nehody, když během květnového závodu mistrovství světa v Mnichově dopadl z několikametrové výšky na nohy. Jeho polámané nohy, ve kterých má 41 šroubů a 4 ocelové pláty, zatěžuje činkami a v příštím týdnu ho čeká další rentgen. Mistr světa se však nevzdává a rád by už v listopadu jel na motorce na tradiční akci FMX Gladiator Games v Praze. „S fyzioterapeutem doktorem Rulcem se vidíme každý týden. Provádí mi masáže, akupresůru a celkovou terapii. Hodně mi to pomáhá, i když to bolí jako čert a místnosti, kde se terapie odehrává, říkám mučírna,“ popisuje léčbu Libor Podmol, který už dokáže udělat několik kroků. „Cvičím denně živě na instagramu a facebooku s fanoušky. Naše energie mi pomáhá se zmáčknout.

Libor Podmol na vozikuIntenzivní bolesti, které mistra světa ve freestyle motokrosu sužovaly, se zlepšily. V současné době je důležité, aby Podmolovy rostl nerv na pravé noze. „Pomalinku a jistě se mi zlepšuje cit na patě i prstech, ale ještě stále je přede mnou hodně práce,“ dodal Podmol, který se zúčastní sobotní akce v Brně. Světovou freestylovou show na kolech, motorkách a koloběžkách pomůže totiž moderovat. OCB Překonání Gravitace bude mít hvězdné obsazení hudební rappové scény, k vidění bude i nejsilnější muž Evropy.

Na brněnském výstavišti se rozjede také Filip Podmol, mladší bratr Libora. „Má být skvělý počasí, jede celý náš Podmol Bros team s nafukovacím dopadem. Navrhnul jsem a vyrobil novou kolekci Podmol Bros oblečení, kterou tam představíme a společně s dalšími kluky na kolech, motorkách a koloběžkách překonáme gravitaci na Brněnském výstavišti,“ dodal Podmol. Velkým lákadlem má být unikátní trik, který předvede Filip Podmol. Půjde o první venkovní dvojité salto.