Zlaté oko – soutěž pro motoristické fotografy

Agentura Pozitif vyhlásila 13. ročník fotografické soutěže ZLATÉ OKO pro nejlepší motoristickou fotografii roku 2017. Do soutěže se mohou hlásit jak profesionální fotografové, tak amatéři. Základní podmínkou je pouze české občanství a také datum pořízení snímku. Do soutěže mohou být přihlášeny pouze snímky pořízené v roce 2017. Každý soutěžící může přihlásit nejvíce 3 fotografie. Uzavírka přihlášek je 31. ledna 2018.

Soutěžících fotografů postupně přibývá. Svou účast ve Zlatém oku přislíbil také vítěz dvou předchozích ročníků Jiří Křenek. „Své fotky jsem do Zlatého oka posílal snad od počátků této ankety, prvních deset let bez úspěchu. Když jsem pak v 11. a 12. ročníku zvítězil, udělalo mi to obrovskou radost. Je to pro mě velká prestiž,“ konstatoval Křenek, který v minulosti vyhrál také sportovní kategorii Czech Press Photo nebo mezinárodní soutěž Grand Prix De La Plus Belle Photo v Paříži. „Úspěch tradičně slavily fotky rally nebo motorek, já jsem loni zvítězil s noční fotografií z okruhu v Le Mans s magicky rozostřeným světélkujícím ruským kolem v pozadí,“ dodal Křenek.

Od pondělka 18. prosince mohou lidé hlasovat ve třech kategoriích. Hlasování probíhá online na webu zlatyvolant.cz. Hlasy lidí rozhodnou o sportovním autě roku, motoristické události roku a také v premiérové kategorii ekologický počin roku. Anketa o nejlepší sportovní auto roku nabízí 29 modelů, které spatřily světlo světa v roce 2017. Motoristická událost roku nabízí k výběru devět v Česku se uskutečnivších podniků z různých motoristických oblastí. Na výběr je novopacký autokros, MotoGP v Brně, Barum Rally Zlín, mostecké Czech Truck Prix, brněnské Boss GP, pardubická Zlatá přilba, závod ETCC v Mostě, FMX Gladiator Games a Red Bull Air Race.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“328″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]