Zcela nová výzva pro KRT Duo na Autodromu Most

Jonathan Rea a Alex Lowes udělají s novým Ninja ZX-10RR za pár dní skok do neznáma, protože mistrovství světa FIM Superbike míří vůbec poprvé na Autodrom Most v České republice. Obvyklé závody v bodování o třech bodech se uskuteční o víkendu 6.-8. srpna, přičemž Most tvoří šesté kolo sezóny 2021. Autodrom Most je 4,122 km dlouhá asfaltová stuha.

Lowes ani Rea ještě nikdy v Mostě nejeli, ale oficiální jezdci KRT WorldSBK – kteří vytvoří partnerství při závodu 2021 Suzuka 8 Hours s Lucasem Mahiasem – netrpělivě očekávají další novou výzvu. Po téměř dokonalém předchozím kole, získání pole position a všech třech vítězství v závodě v holandském Assenu je sebevědomí Rea vysoké. Jonathan naposledy získal prvenství v šampionátu a rozšířil jej na 37 bodů. Lowes, nyní odpočatý a zotavený po těžké fyzické výzvě v Assenu, hledá v Mostě, aby znovu nastartoval svoji formu bodování. Alex už letos stál na čtyřech stupních vítězů a v mistrovském boji je na čtvrtém místě.

O víkendu se na mosteckém okruhu pojede mistrovství světa superbiků WorldSBK

Trať, se kterou se Jonathan a Alex tento víkend utkají, bude druhým okruhem v České republice, kde se budou pořádat akce WorldSBK. Umístěný v bývalé průmyslové oblasti, mostní konstrukce tratí nabízí několik oblastí, kde je vyžadována rychlá změna směru, a velmi těžká brzdná oblast do první šikany.

Mohlo by vás zajímat:  Nový model KTM 350 EXC-F FACTORY EDITION, speciální model řady 2022 KTM EXC

Po mosteckém kole se šampionát opět vydá do jižní Evropy a další zcela nová trať pro WorldSBK ve španělské Navarře mezi 20. a 22. srpnem.

Jonathan Rea, uvedl: „Jít na nový okruh je vždy vzrušující. Most je pro mě i pro tým zcela neznámý. Když se chystám na jakýkoli nový okruh, prostudoval bych předchozí závody, buď MotoGP, nebo minulé závody WorldSBK, ale i po hledání záběrů na internetu je velmi obtížné najít závodní pokrytí Mostu. Rozložení vypadá hezky, některé rychlé a plynulé rohy, takže je vzrušující naučit se něco nového. Když přijedu, udělám několik kol s motorkou a projdu se svým týmem po stopách. Základní nastavení naší motorky je opravdu dobré a v pátek bude velmi důležité hned najít dobré nastavení a rytmus. Krok za krokem se připravíme na závod. Na cvičení nemáme moc času, ale to mě baví-být pod tlakem. Těším se, co uvidíme. Měli jsme skvělý víkend v Assenu, takže by bylo hezké pokračovat s touto dynamikou. “

Alex Lowes uvedl: „Abych byl upřímný, většina tratí  není z těch, o kterých toho moc vím. Snažil jsem se získat nějaké informace od některých kluků, kteří tam byli. Než se tam dostaneme, udělám teď další domácí úkoly. Samotná trať vypadá jako mnoho jiných, s některými rychlými zatáčkami a změnami směru. Bude to dobrá výzva a jednou z opravdu pozitivních věcí na Kawasaki Ninja ZX-10RR je, že je to tak dobrý základ, který funguje docela dobře všude. V tomto ohledu máme štěstí. Nyní se zaměřím na učení trati v pátek. Nemyslím si, že by někdo měl s tímto místem velké zkušenosti, takže se těším, že udělám krok správným směrem. Chci pro tuto novou výzvu v Mostě vyjít silný. “

Mohlo by vás zajímat:  Ikonické modely Honda Africa Twin a Africa Twin Adventure Sport získaly pro rok 2022 nový vzhled a další vylepšení.

Lucas Mahias (Kawasaki Puccetti Racing) nebude moci jet na české trati poté, co si v Assenu zlomil scaphoidní kost v zápěstí. Je pravděpodobné, že se vrátí v sedmém kole sezóny v Navarře. Isaac Vinales (Orelac Racing VerdNatura Kawasaki) je v současnosti ve své nováčkovské sezóně WorldSBK celkově na 17. místě. Většina bude pro něj, stejně jako pro drtivou většinu jeho soupeřů, novou výzvou. Loris Cresson (TPR Outdo Kawasaki) bude mít nového spoluhráče pro Most a po zbytek roku 2021, když se k týmu v Mostě připojí Jayson Uribe (TPR Outdo Kawasaki).

Zdroj a foto: Kawasaki