Závodní tým Kawasaki WorldSBK zrychluje plánované testy

KRT, oficiální tým Kawasaki WorldSBK, bude pokračovat ve svých předsezónních testovacích plánech s využitím nového modelu Ninja ZX-10RR v portugalském Portimau. Alex Lowes se nezúčastní testu v Portimau, protože se zotavuje z nedávného tréninkového zranění, ale plánované dva dny na trati se představí šestkrát a úřadující mistr světa Jonathan Rea.

Navzdory nešťastnému zimnímu počasí, které se vyskytlo v předchozích testech, nebude nadcházející portugalská akce v žádném případě prvním testovacím výletem pro závodní kolo Ninja ZX-10RR. Kombinace motoru s vyššími otáčkami než u předchozího modelu, plus četné pokroky v aerodynamice a přítlaku, umožňují u modelu 2021 Ninja tvrdší akceleraci, vyšší maximální rychlost a lepší dynamický výkon. Úkol přeměnit vylepšený model showroomu 2021 na stroj s plnou specifikací WorldSBK je smělý, ale na zvlněné a intenzivní trati Portimao je stále třeba provádět důležitá hodnocení. I po odložení plánovaného prvního kola WorldSBK v Assenu je cílem všeho v rámci nastavení Kawasaki WorldSBK připravit nové závody co nejdříve.

Mohlo by vás zajímat:  Carla Grau Pi je první ženská vedoucí závodního týmu superbiků Provec KRT World Superbike

Rea byl velkým fanouškem Portimaa o délce 4 592 km od chvíle, kdy tam poprvé závodil se strojem WorldSBK, na samém konci sezóny 2008. Portimao je nyní, statisticky, jeho nejúspěšnějším okruhem WorldSBK. Rea se snaží být prvním jezdcem, který dosáhne magického celkového počtu 100 závodů WorldSBK. Je držitelem historického rekordu již 99 závodních vítězství.

Jonathan Rea uvedl: „Je opravdu dobré znovu testovat a jsem nadšený, že budu jezdit na motorce – zejména v těchto podivných a nejasných dobách. Od doby, co jsme testovali v listopadu, pak nedávno v Jerezu, máme uvnitř KRT určitou konzistenci. Je dobré udržovat rytmus s novým závodním motocyklem Ninja ZX-10RR před začátkem sezóny. Již jsme otestovali několik nových nápadů s výkonovými charakteristikami motoru, i když povětrnostní podmínky nebyly 100%. Takže hlavní věcí, kterou musíme v tomto testu udělat, je potvrdit věci na straně motoru a poté opravit naše převodové poměry. “

Mohlo by vás zajímat:  Kawasaki uvádí na trh hlavní modely 2021 a představuje nové technologické inovace

Alex Lowes uvedl: „Tvrdě pracuji na svém uzdravení u lékařů v Barceloně. Chci vidět všechny lidi z týmu a připojit se k nim co nejdříve na trati. Samozřejmě se nemůžu dočkat, až znovu pojedu na své nové Ninja ZX-10RR. “

Zdroj a foto: Kawasaki