Začátek prázdnin ve znamení celosvětové oslavy 115. výročí Harley-Davidson

Do Prahy se sjede více než 60 tisíc motorkářů z celého světa.  „Museli jsme vybrat místo s dobrou infrastrukturou, ubytovacími kapacitami, vhodnými prostory a silnou motocyklovou tradicí. Ale chtěli jsme také místo, které bude mimořádně atraktivní a přitažlivé, kam se všichni naši zákazníci budou opravdu chtít jet podívat. A to Praha a Česká republika splňují,“ popisuje výběr kandidátských měst Trevor Barton, manažer péče o zákazníky Harley-Davidson International.

Prodloužený červencový víkend odstartuje koncertem The Rolling Stones v pražských Letňanech.

A pak už v Praze a středních Čechách proběhnou čtyři dny výstav, koncertů, spanilých jízd nebo soutěží.  Všechno samozřejmě nejen pro motorkáře, ale pro každého, kdo se chce pobavit a pokochat nádhernými motocykly. Vedle aktivit, které přímo souvisejí s motocykly a ježděním, proběhnout i doprovodné akce. V Česku se v rámci oslav H-D poprvé uskuteční Mistrovství Evropy v Muaythai (thajském boxu), kterého se organizačně ujala Česká Muaythai Asociace. Vedení asociace očekává, že do hlavního města přijede okolo 500 závodníků a členů jejich týmů z 35 států. „Vyvrcholením bude páteční galavečer, kdy se v boxerském ringu objeví legenda Muaythai, thajský boxer Buakaw,“ upřesňuje Petr Ottich z asociace.  

Pro účastníky oslav 115. výročí založení Harley-Davidson je připraveno několik speciálních aktivit, které podporují poznávání Středočeského kraje. „Většina lidí, kteří jezdí na motocyklovou dovolenou, chce objevovat nová místa a zároveň si užívat vlastní jízdu. Proto jsme vytipovali deset doporučených individuálních tras napříč Středočeským krajem, které představí to nejlepší. Jsou detailně popsány na oficiálním webu nebo v mobilní aplikaci, která je ke stažení zdarma,“ popisuje program Central Bohemia Challenge Martin Heřmanský, Managing Director EMEA Strategic Growth Markets H-D.

Druhou možností poznávací cesty je Czech American Challenge, která probíhá ve spolupráci s ambasádou USA. Ta vytipovala po celé ČR místa, která jsou významná z pohledu česko-americké historie.

Sobotní spanilé jízdy historickým centrem Prahy je jedno z největších lákadel akce a zároveň skvělou podívanou pro Pražany. Celkem čtyři tisíce motocyklů Harley-Davidson projede Prahou ve třech vlnách. „Startujeme na Letné a pojedeme přes Václavské náměstí, okolo právnické fakulty na náměstí Jana Palacha. Tam bude krátká zastávka. Poté Chotkovou ulicí, přes Letnou a zpět na holešovické Výstaviště,“ popisuje trasu spanilé jízdy Heřmanský. Díky třem demo truckům plných motocyklů H-D si může každý zcela zdarma vyzkoušet jízdu na jakémkoliv modelu Harley-Davidson.  Na výstavě motocyklů bude k vidění více než 150 modelů motocyklů Harley-Davidson od roku 1914 až po současnost. Expozice jsou obohaceny o interaktivní části, historické fotografie nebo dobové příslušenství. „Mezi vystavenými kusy budou opravdové rarity. Například Harley-Davidson F1000 Race z roku 1929 nebo renovovaný a funkční Harley z roku 1918,“ prozrazuje Michal Stach, který je zodpovědný za výstavu. Velmi oblíbenou je tradičně část custom gallery, kde bude prezentováno 50 nejzajímavějších a nejdokonalejších uměleckých děl na dvou kolech. 

V neděli 8. července proběhne rodinný den.  „Čtyřdenní oslavy budou pro Pražany znamenat určité dopravní omezení. Alespoň z části to chceme kompenzovat právě rodinným dnem. Takže vždy minimálně jeden rodič s jedním dítětem bude mít v neděli vstup do celého areálu za 250 Kč,“ upřesnil Jaroslav Vavřina.

s tím, že pokud přijde rodina čítající například dva rodiče a čtyři děti, i pro ně platí výhodná jednotná cena. Malí i velcí návštěvníci tak budou moci pohodlně navštívit všechny atrakce, které budou na holešovickém Výstavišti k dispozici, a to například včetně rozsáhlé výstavy Harleyů. „Mezi vystavenými kusy budou opravdové rarity. Například Harley-Davidson F1000 Race z roku 1929 nebo renovovaný a funkční Harley z roku 1918,“ prozrazuje Michal Stach, který je zodpovědný za výstavu. Tátové si budou moci vyzkoušet letošní modely. K dispozici budou tři tzv. demo trucky, kde se budou organizovat zdarma testy. Každý tak bude mít možnost poznat, jak se jezdí na současném Harleyi a alespoň na chvilku zažít pocit svobody a větru ve vlasech. Pro děti je připravena rozsáhlá family zóna, která bude plná pohybových atrakcí, kulturních vystoupení a workshopů s motocyklovou tématikou.

Zapomenout by se nemělo ani na dobročinnou aukci přileb, které vyzdobily a podepsaly známé osobnosti. A pozor, je mezi nimi i pravnučka zakladatele značky Karen Davidson. Touží-li někdo po originální motocyklové přilbě, pak se může zúčastnit charitativní dražby a získat originální helmu. „Pokud jde o výslednou podobu helem, vše je jen na osobnostech, které se rozhodli je vyzdobit. Mohli je pokreslit, pomalovat, vyšperkovat, polepit, cokoliv chtěli. A na oslavách je vystavíme se jménem autora a uvidíme, která z nich bude mít největší úspěch,“ těší se na aukci Lucie Dubová, autorka nápadu. A kdo se podílel na tomto originálním nápadu? Karen, Bill a Willie G. Davidsonovi, Marpo, Pepa Vojtek, Václav Noid Bárta, Jan Toužimský, Pavel Liška, Jan Révai, Jan Gruml „Slakinglizard“, Gábina Novotná, David Černý, Iva Kubelková a Lukáš Dvořák, HC Sparta Praha nebo Gryf (mezinárodní společenství působící v oblasti kultury a sportu) a další…  Všechny helmy budou vydraženy během veřejné aukce v průběhu oficiálních oslav 115. výročí Harley-Davidson v Praze na Výstavišti.

        

Peníze může každý návštěvník nechat doma. Organizátoři 115. výročí založení značky Harley-Davidson ve spolupráci s Mastercard a ČSOB připravili pro návštěvníky oslav limitovanou edici platebních karet s logem Harley-Davidson. Všechny transakce se budou v areálu provádět bezhotovostně. „K platbě jakéhokoliv zboží či služby lze využít buď vlastní platební karty nebo si nabít H-D kartu. Předplacenou kartou H-D lze neomezeně platit na všech místech v ČR, které přijímají platební karty. „Po vyčerpání vložených prostředků lze kartu znovu nabít nebo si ji schovat jako suvenýr,“ radí Jaroslav Vavřina, hlavní organizátor oslav Harley-Davidson v Praze.  Všichni, kdo využijí platební kartu H-D, budou zařazeni do losování o unikátní Harley.

„Speciálně modře lakovaný H-D Softail Heritage zdobí česká a americká hymna. Přední blatník odkazuje na zakladatele značky, zadní pak na nejvýznamnější české prezidenty,“ popisuje jedinečný kousek Jaroslav Vavřina.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“408″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]