Z1 až Z50 – Kawasaki slaví půl století rodiny Z

Padesát let po prvním modelu Z Kawasaki oznámila pět oslavných modelů Z50. S ikonickým modelem Super Four Z1 z roku 1972 jako skvělým, praprarodičem, těchto pět strojů pokrývá široké spektrum, které podtrhuje širokou přitažlivost této oblíbené rodiny značky Kawasaki.

Dynamický styl Sugomi modelu Z900 si získal mnoho fanoušků od svého představení neomluvitelným agresivním přístupem, který odpovídá dynamické a citlivé jezdecké zpětné vazbě, kterou může mít pouze Z. Jubilejní 50. edice Supernaked Z900 je oděna do Firecracker Red modelu Z1100GP, dominantního vzduchem chlazeného modelu Z 80. let. Tento odstín červené – také na legendárním GPZ900R – byl charakteristickým znakem Kawasaki té doby. Dalším prvotřídním prvkem jsou vnější trubky vidlice ve zlaté barvě a rám v lesklé černé barvě. S tímto jedinečným barevným provedením bude model Z900 Z50 pro novou sezónu k dispozici jako plnovýkonový i 70kw model specifikace A2. Začleněním barevného TFT přístrojového vybavení s konektivitou smartphonu Z900 obsahuje integrované režimy napájení, kontrolu trakce KTRC a výběr režimu výkonu (plný/nízký) a také plně LED osvětlení.

Z650 vhodný pro A2 s úzkým podvozkem a citlivým paralelním dvouválcovým motorem je pevným favoritem mezi jezdci všech úrovní zkušeností. Vybavený LED světlometem, TFT displejem a konektivitou pro chytrý telefon, Z650 povzbudí vaše smysly a inspiruje každou jízdu. Živá červená barva byla speciálně namíchána pro tyto jubilejní modely, díky čemuž je jejich agresivní styl Supernaked Z ještě výraznější. Tmavě modré a stříbrné odlesky zvýrazňují červené a podobné modely té doby, znak „Z“ a logo Kawasaki jsou provedeny ve zlaté barvě, čímž se tyto modely dále odlišují od jejich standardních protějšků. Přidejte červená kola se stříbrnými proužky, speciální kůži sedadla a pamětní logo „Z 50th“ na předním blatníku a balíček je kompletní.

Kawasaki, která dále rozšiřuje hranice scény retro sportu, se vrátila ke kořenům značky Z a zvolila ikonický vzor „Fireball“ původní Z1 pro 50. výročí retro sportovního modelu Z900RS a Z650RS. Speciálně pro tyto modely byl vyvinut speciální proces lakování. Bonbónové barvy nádrže a karoserie jsou aplikovány ve vrstvách, aby zdůrazňovaly hlubokou, lesklou texturu, která umocňuje neodmyslitelnou krásu těchto strojů. Syté zbarvení doplňuje rámy obou strojů leskle černá povrchová úprava se speciální kůží sedadel s texturou odlišnou od standardního modelu a také odlišným barevným prošíváním. Oba stroje mají zlatá kola a emblémy „Double Overhead Camshaft“ připomínající minulost a hrdě zobrazují logo „Z 50th“ na horní části nádrže. Kromě toho je levý a pravý kryt motoru Z900RS opatřen emblémem „DOHC“.

Je opravdu vzácné, aby rodina značky vydržela deset let, natož pět, přesto se rodina Kawasaki Z posouvá od úspěchu k úspěchu. V roce 2022 se tato síla projeví přítomností pěti modelů Z50, které tvoří součást oslavného pouta mezi Kawasaki a její legií věrných fanoušků, etablovaných i nových pro značku.

Z50 Celebration Barvy:

  • Z900 / Z900 70 kW= žabka ČERVENÁ
  • Z650 = žabka ČERVENÁ
  • Z650RS = CANDY DIAMANT BROWN
  • Z900RS = CANDY DIAMANT BROWN