Z okruhu za řidítky do dun za volant: Valentino Rossi by mohl v příštím roce jet Rallye Dakar

valentino rossi

Valentino Rossi je jedním z nejúspěšnějších motocyklových závodníků, ale jeho okruhová kariéra je jistá jen do roku 2020. Po této sezóně mu totiž končí smlouva. I taky by se ale ještě předtím mohl ukázat v závodní kombinéze za volantem závodního speciálu při Rallye Dakar 2020.

Do písečných dun ho láká katarský vítěz letošního ročníku Rallye Dakar Nasser Al-Attiyah, který to řekl hned v několika rozhovorech po konci letošního závodu. Jednou z těch, se kterou o tom mluvil, byla italská novinářka Maria Guidotti, která o letošním nejtěžším závodu na světě informovala v novinách “La Gazzetta dello Sport”. Nasser totiž Valentinovi jejím prostřednictvím řekl: „Čekám na něj! Jsem si jistý, že Dakar vyzkouší hned, jak skončí v MotoGP. Je to opravdový talent a nepochybuji o tom, že bude rychlý i v autě.“ Dodal také, že Rossiho sleduje a nechybí na tradičním závodě MotoGP v Dauhá, kde se spolu každoročně potkávají.

Pak to ovšem pokračovalo v Nizozemsku, kde toho Nasser Al-Attiyah pro deník RTL Nieuws prozradil ještě více. Tam totiž řekl, že Valentina Rossiho dokonce požádal, aby se závodu v roce 2020 zúčastnil a jel jako jeho týmový kolega s Toyotou. Vyjádření Rossiho ale zatím známo není.