Yamaha YZF-R125 dostala do vínku ryzí závodní geny Monster Energy Yamaha MotoGP

V lednu 2019 byl představen zcela nový motocykl Yamaha YZF-R125, nejvyspělejší supersport kubatury 125 ccm, jaký kdy společnost Yamaha vyrobila. Model YZF-R125, který je výsledkem mnohaletých zkušeností našich závodních týmů v různých kategoriích, se pyšní geny strojů řady R a závodní DNA. Od května letošního roku si tyto jedinečné geny budete moci dopřát prostřednictvím speciální edice YZF-R125 Monster Energy Yamaha MotoGP, která je zhmotněním ryzího závodního ducha týmu Yamaha MotoGP.

Exkluzivní edice YZF-R125 disponuje vzhledem inspirovaným stroji Yamaha Monster Energy MotoGP, který je téměř identický s motocykly YZR-M1 hvězd MotoGP Valentina Rossiho a Mavericka Viñalese a který dokonale odráží svůj závodní původ. Agresivní vzhled s ostře řezanými liniemi je nezaměnitelný a charakteristické zelené stopy drápů Monster Energy dávají najevo, že jde o nebezpečného predátora. Tato edice jezdcům umožňuje dostat se ještě o krok blíže světu závodů a na vlastním stroji hrdě prezentovat ryzí závodní DNA značky Yamaha.

Kromě atraktivního vzhledu musí mít skutečný supersportovní motocykl samozřejmě dostatečný výkon a YZF-R125 v tomto ohledu nijak nezaostává. Srdcem stroje je centrálně umístěný kapalinou chlazený motor o objemu 125 ccm se čtyřmi ventily, který byl pro rok 2019 zcela přepracován a poskytuje tak nyní ještě více plynule dávkovatelného výkonu s vyšším točivým momentem v širším rozsahu otáček.

Mohlo by vás zajímat:  Honda Forza 300 se představuje v inovované podobě pro rok 2020

Technika motoru je vysoce vyspělá, systém variabilního řízení ventilů (VVA) optimalizuje časování ventilů v závislosti na otáčkách motoru. Z hlediska výkonu přináší systém VVA jezdcům na stroji YZF-R125 úchvatné jízdní zážitky díky vysokému točivému momentu a razantnímu zrychlení od nízkých po střední otáčky, se stabilním výkonem při vyšších otáčkách motoru.

Působivý výkon a přísun točivého momentu doplňují jízdní vlastnosti odpovídající úrovně. Rám Deltabox s optimalizovanou geometrií zajišťuje motocyklu YZF-R125 jeho legendární ovladatelnost. Konstrukční řešení podvozku dotváří lehká hliníková kyvná vidlice vytvořená pro model 2019, s optimalizovanou tuhostí zajišťující sportovní, agilní a pohodlnou jízdu.

Výkon a jízdní vlastnosti však neznamenají nic bez dokonalé ovladatelnosti. YZF-R125 proto nabízí celou řadu funkčních prvků z řady R, například přesnou antihoppingovou spojku, odpružení s 41mm obrácenou přední vidlicí, brýle vidlice ve stylu GP a robustní zadní pneumatiku širokou 140 mm.

Exkluzivní edice YZF-R125 Monster Energy Yamaha MotoGP 2019 je dokonalou poctou strojům MotoGP. Objednat si ji můžete od května 2019 u prodejců Yamaha. Model YZF-R125 se rovněž dodává v barvách Yamaha Blue, Tech Black a Competition White. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit místní maloobchodní cenu, obraťte se na oficiální zastoupení značky Yamaha.

Hlavní vlastnosti:

 • Kapotáž řady R se vzhledem motocyklů Yamaha MotoGP Monster Energy
 • Motor o objemu 125 ccm s variabilním řízením ventilů
 • Vysoká účinnost spalování pro plynulý přísun výkonu
 • Rám Deltabox s vynikající tuhostí
 • Hliníková kyvná vidlice pro sportovní jízdní vlastnosti
 • Lehká a precizní antihoppingová spojka
 • Speciálně tvarovaná nádrž o objemu 11 litrů pro dlouhý dojezd
 • Kokpit inspirovaný motocyklem YZR-M1 MotoGP
 • Propracovaný zřetelný přístrojový LCD panel
 • Vynikající ergonomie pro vyváženou jízdní pozici
 • Široká zadní pneumatika 140/70-17 pro lepší stabilitu a výraznější styl
 • Výkonná brzdová soustava s velkým předním kotoučem o průměru 292 mm a zadním kotoučem o průměru 230 mm
Mohlo by vás zajímat:  Piaggio představuje nové skútry Medley a Medley S