Yamaha Sport Heritage: nejnovější nová generace Yard Builts uvedena na trh

Každý jezdec má vizi pro své vlastní vysněné kolo. Pro některé se sen stává realitou. Projekt Yard Built společnosti Yamaha spolupracuje s nejlepšími světovými specialisty na zakázky a transformuje modely Sport Heritage na jedinečný a vizionářský Yard Built Special. Od roku 2014 uvolnil projekt Yard Built fantazii nejkreativnějších mozků cyklistického světa – a výsledky byly naprosto ohromující. Každá tvorba Yard Built předvádí nejen pozoruhodné technické a umělecké dovednosti dnešních stavitelů na zakázku; také předvádějí přizpůsobivost sériové Yamahy a inspirují každého jezdce k tomu, aby si jeho Yamaha byla jeho vlastní.

Neo-retro modely Yamaha Sport Heritage se inspirují některými z nejznámějších modelů značky, které ovlivnily filozofii designu motocyklů za posledních sedm desetiletí. Filozofie Yamaha Faster Sons kombinuje nejmodernější technologie s nadčasovými designy a je hybnou silou, která vytvořila tyto vzrušující a charismatické modely, které zachycují skutečnou podstatu motocyklu a přinášejí radost mnoha jezdcům.

Mohlo by vás zajímat:  DAKAR 2021. Tým Orion – Moto Racing Group zkontroloval techniku a zkoušel airbagové vesty

Nedávné projekty XSR700 Yard Built zahrnují Back to the Dirt, který zkoumal motocykly inspirované rally 70. a 80. let, a Back to the Future, které produkovaly řadu retro-futuristických strojů předpokládajících zcela nový koncept motocyklu.

Zpět k tabuli

V lednu společnost Yamaha Motor Europe oznámila Yard Built: Back to the Drawing Board. Při použití modelu Yamaha XSR700 jako platformy mohli poprvé v historii Yard Built zásuvky navrhnout svůj vysněný model XSR700. Otevřelo to dveře komukoli, kdo může navrhnout svůj vysněný model XSR700 a mít šanci na jeho výrobu a připojit se ke stále rostoucím řadám neuvěřitelných výtvorů Yard Built. Tím, že spotřebitelům byla poskytnuta kreativní kontrola, se nejnovější projekt zaměřil na předvedení toho nejlepšího v kreativitě od fanoušků Yamahy inspirovaných jejich vášní a nejpamátnějšími zkušenostmi se značkou.

Čtyři neuvěřitelné designy z Francie, Itálie, Portugalska a Španělska byly vybrány otevřeným castingem, který podporoval kreativitu Back to the Drawing Board a snažil se porozumět budoucím trendům motocyklů. Jeden design z každé zúčastněné země vybrala porota složená z místního distributora Yamahy, místního úpravce a novináře motocyklů a poté jej oživil přizpůsobitel.

Rýsovací prkno se stává skutečným

S náročným a jedinečným briefem pro Back to the Drawing Board se čtyři stavitelé kol setkali s úkolem s neuvěřitelnou dovedností a designovou prací.

Z Francie vyrobila zásuvka Barbara Motorcycles design modelu XSR700 „Disruptive“, agresivního stroje, který vzdal hold americkým dobám Yamahy v roce 1970.

Mohlo by vás zajímat:  DUCATI season opening 2021

Za úkol vytvořit motorku v módě měli stavitelé z Paříže Bad Winners, kteří byli založeni v roce 2011 a kteří již měli silný rodokmen ve vlastních sestavách Yamahy. Od přepracovaného kokpitu až po svalnatou nádrž a štíhlou sedadlovou jednotku je Disruptive napjatým motocyklem se závodním postojem a vzhledem. Disruptive je nápadně zlatým písmem Yamaha na matně černých panelech karoserie, pevným černým zadním kolem a ostrou břišní panvou. Jeho vzhled je účelný a je klasickým příkladem posunutí retro XSR700 na další úroveň.

Italský účastník Ugo Coppola nakreslil nápadnou „RD250 Tribute“, oranžovo-černou adaptaci klasické Yamahy RD350 ze 70. let, která využívala díly z řady moderních Yamah. Římští stavitelé Garage221, vášniví přizpůsobováním kol tak, aby odrážely jejich jezdce, realizovali design Ugo s ohromujícími detaily a přesností. S využitím dílů, jako je sestava řízení MT-07, sedací jednotka XJR1300 a měchy vidlice XSR700, vytvořili vysoce inovativní Yard Built, který kombinuje estetiku scrambleru a streetového kola. Při generální opravě modelu XSR700, který se podobal modelu RD350, skutečně zachytil vzhled a dojem retro modelu Yamaha ze 70. let v kůži 21. století.

Z Portugalska vytvořil stavitel RUAMACHINES model 700GT z návrhů svého zákazníka Tonyho Manuela Oliveiry Queriose, který se nechal inspirovat otcovým modelem XJ400. Společnost RUAMACHINES zaujala k projektu inovativní přístup, prozkoumala historii společnosti Yamaha a našla inspiraci v šifrovacích strojích Yamaha YR-2 a YR-3 v 60. letech. Většina jeho vnějších dílů byla vyměněna za zcela nové vlastní doplňky, 700GT chytře kombinuje moderní umělecké prvky s klasickým motocyklovým vzhledem, od pevného černého předního kola, agresivních trubek pod sedadly a jedinečného černobílého livreje. Díky svému robustnímu scramblerovému vzhledu je 700GT důkazem dědictví Yamahy a všestrannosti Sport Heritage XSR700. 

Španělští účastníci Alex a Claudio Monge navrhli poutavý model XSR700 „Red Tail“, který je kombinací motocyklových závodů a estetiky plochých drah, kterou poté postavila Café Racer SSpirit (CRSS) v Biskajském zálivu. Pokud jde o svlečený, nahý vzhled, Red Tail má ohromující avantgardní linie kombinované s klasickými detaily kola, od vlastní masky světlometu, agresivních dvojitých trubek až po poutavou registrační značku. Jeho retro vibrace vystihují přesně to, o čem řada Sport Heritage je, a vyznačuje se odvážnou livrejí se stříkajícími červenými barvami, která skutečně rozvíjí srdce a vzdává hold barvám Yamaha Racing používaných v 70. letech.

Odhalení

Vybraní stavitelé a jejich dokončená kola byli pozváni na speciální akci v září v krásném místě La Mayou, Chateau-Gite ve francouzském Biarrote. Nachází se v nádherné krajině mezi Landes a Pays Basque, zámek perfektně zapadá do atmosféry a nálady nejnovějšího projektu Yard Built a kombinuje klasické prostředí s moderním vybavením pro vzrušující novou kapitolu historie Yard Built.

Mohlo by vás zajímat:  Motocykly HUSQVARNA a REPLAY posilují společné partnertství

YME by také chtělo poděkovat za podporu od Nexx, SPIDI a 100%.

Fasters Sons Apparel a originální příslušenství

Společnost Yamaha vyvinula pro modely Sport Heritage širokou škálu originálního příslušenství, včetně výkonu, pohodlí a stylistických dílů, které každému majiteli umožňují vytvořit si svůj vlastní jedinečný motocykl. Zákazníci si mohou zakoupit každý díl samostatně, nebo mohou ušetřit čas a peníze výběrem jednoho ze speciálně vytvořených balíčků příslušenství Yamaha, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým požadavkům.

Kolekce oděvů Faster Sons čerpá inspiraci z ikonické minulosti Yamahy řadou designů oděvů se skvělým retro vzhledem. S perfektní kombinací vintage vlivu v kombinaci s moderními materiály a vybledlým vzhledem vypadá řada Faster Sons a cítí se dobře, ať už jste na kole nebo odpočíváte s přáteli. 

Zdroj a foto: Yamaha