Yamaha se stala partnerem počítačové hry RIDE 4

pocitacova-hra-RIDE4_yamaha

Yamaha Motor, hlavní partner společnosti Milestone při vývoji napjatě očekávané videohry RIDE 4, je kultovní značka motocyklů s dlouholetou tradicí a bohatou závodní historií. Její základní hodnoty, kterými jsou inovace, nadšení, sebevědomí, emoce a úzký vztah se zákazníky, dokonale souzní s vizí společnosti Milestone zhmotněné v titulu RIDE 4, díky kterému si hráči z celého světa vychutnají úchvatný autentický zážitek z jízdy na motocyklech. Hra bude uvedena 8. října 2020.

Společnost Milestone z italského Milána je předním vývojářem motocyklových a závodních videoher a stojí za oficiálními hrami MotoGP a MXGP. V minulosti vydala také tituly Superbike World Championship a FIA World Rally Championship.

Od roku 2015 vyvíjí sérii RIDE, která přilákala více než 1,5 milionu hráčů. Na nadcházející verzi spolupracuje se společností Yamaha Motor, čímž potvrzuje úzké spojení mezi skutečnými a virtuálními závody motocyklů.

Virtuální svět se v poslední době dostal do popředí zájmu motorsportu. Hra RIDE 4 nabízí příležitostným i zapáleným hráčům platformu, díky které mohou předvést své schopnosti v jedné z nejpropracovanějších motocyklových závodních her na trhu.

Společnost Yamaha Motor je průkopníkem v oblasti esportu a loni jako jedna z prvních nabídla oficiální podporu esportovému závodníkovi MotoGP Lorenzovi Darettimu, známému online pod přezdívkou Trastevere73. Na přebalu hry RIDE 4 bude legendární Yamaha R1, to je však pouze špička ledovce nové spolupráce.

Všechny motocykly ve hře, včetně řady strojů Yamaha, byly vytvořeny pomocí programů CAD a 3D skenů reálných modelů, aby byl věrně reprodukován každý detail. Společnost Yamaha usilovně spolupracovala se společností Milestone, aby poskytla podrobnou zpětnou vazbu a zlepšila celkovou reálnost. Obě společnosti tak vdechly život těm nejkultovnějším supersportovním modelům značky Yamaha.

Mohlo by vás zajímat:  Nový model Yamaha XSR125: další novinka z řady Yamaha Sport Heritage
Bridgestone-Milestone-RIDE_4
Bridgestone navázal partnerství s Milestone pro videohru RIDE 4

Na své si díky specifickým výzvám, speciálním kombinézám Dark Hero a dalším možnostem přijdou také milovníci temné strany Japonska a řady motocyklů Hyper Naked. Následovat budou aktivity a události, které přivedou novou generaci fanoušků a které budou dále stírat hranici mezi závoděním v online prostředí a reálném světě.

Hra RIDE 4 zavádí zcela nový kariérní režim, neboť hráči si mohou zvolit svou vlastní cestu motocyklového závodníka a jejich rozhodnutí jedinečným způsobem ovlivňují, kterých herních událostí se mohou zúčastnit. Díky speciálním multiplayer serverům si hráči vychutnají také plynulý online zážitek, zatímco klíčovým aspektem jsou stále vlastní úpravy motocyklů a jezdců.

Mezi nové prvky patří také vytrvalostní režim Endurance, navržený výhradně pro zkušené virtuální závodníky hledající dokonalou simulaci. Společnost Milestone zavádí rovněž dynamické změny osvětlení a počasí, stejně jako zastávky v boxech, výměny pneumatik a doplňování paliva, aby věrně napodobila veškeré aspekty skutečných závodů.

Hra RIDE 4 bude oficiálně představena 8. října 2020 na platformách PlayStation4, Xbox One a Windows PC/STEAM. Máte-li zájem o další informace, podívejte se na oficiální trailer hry RIDE 4, navštivte stránku www.milestone.it a sledujte související kanály na sociálních sítích.

Paolo Pavesio – ředitel marketingu a motorsportu, Yamaha Motor Europe: „Závodění a adrenalin jsou součástí DNA značky Yamaha od jejího vzniku před 65 lety. Proto bylo naprosto přirozené spojit síly se společností Milestone, jedním z největších jmen v globálním světě motocyklových závodních her. Snažíme se našim zákazníkům a všem milovníkům motocyklů přinášet adrenalin a emoce a vždy se soustředíme na to, co je dokáže „dostat do vysokých otáček“. Se společností Milestone a titulem RIDE 4 jsme rovněž inovovali náš přístup, čímž oslovíme nové fanoušky, které spojuje vášeň pro motocykly, ať už ve virtuálním nebo skutečném světě. Spojuje nás stejné nadšení a s potěšením přivítáme tyto jezdce v naší rodině. Patříme k průkopníkům v čím dál populárnějším světě esportu (Trastevere73 je oficiálním jezdcem týmu Monster Energy Yamaha MotoGP). Titulem RIDE 4 posouváme naše působení v herním prostředí na novou úroveň. Na následující rok plánujeme celou řadu jedinečných online a offline aktivit.“

Luisa Bixio – výkonná ředitelka společnosti Milestone: „Když jsme uváděli sérii RIDE, naším hlavním cílem bylo vytvořit jedinečný produkt pro všechny milovníky jízdy na motocyklech. Dnes – o pět let později – jsou úchvatná reálnost vizuální stránky, propracovanost ovládání a skvělé partnerství se společností Yamaha Motor důkazem, že jsme se vydali správným směrem a vytvořili dokonalý zážitek ze závodění na dvou kolech.“

Foto: Milestone - Zdroj: Yamaha