Yamaha představí 11 nových strojů z projektu Yard Built na akci The Reunion 2019

back_to_the_dirt-the_reunion

S příchodem teplejšího počasí a s ním spojených venkovních aktivit Yamaha představí ryzího ducha Faster Sons na setkání majitelů upravených motocyklů The Reunion 2019, které se uskuteční 17-19. května v italské Monze.

Koncept Faster Sons a projekt Yard Built společnosti Yamaha si díky úchvatným úpravám získaly v uplynulých letech věhlas na nejpřednějších motocyklových výstavách a festivalech po celé Evropě. Po opakované účasti na sluncem zalitém festivalu Wheels & Waves v Biarritzu rozšiřuje Yamaha své působení do Itálie. Vše vypadá skvěle a pro setkání The Reunion 2019 se chystají úchvatné věci. Účastníci se mohou těšit na skutečné perly z řady Sport Heritage. Po úspěšném tématu „Návrat do budoucnosti“ z roku 2018 se styl pro rok 2019 mění a elegantní retro motocykl XSR700 a úžasný nový XTribute jsou dokonalými představiteli nového projektu „Zpět do terénu“.

Koncept Faster Sons

Řada Sport Heritage společnosti Yamaha sice vychází z retro stylu, ale spojuje ho s těmi nejmodernějšími technologiemi a nabízí tak skutečně emotivní zážitky z jízdy. Zhmotněním tohoto přístupu je filozofie Faster Sons vzdávající hold kultovním modelům a konstrukčním řešením z historie japonského výrobce, která současně posouvá hranice motocyklové techniky prostřednictvím řady Sport Heritage. Koncept Faster Sons je poctou motocyklům, které vznikly v minulosti, a současně oslavou retro scény s pestrými stroji, které svým neotřelým pojetím přinášejí svěží vítr do tohoto rozmanitého prostředí.

Yard Built

Projekt Yard Built Yamaha oživil zájem o atraktivní úpravy motocyklů. Díky navázání vztahů s hvězdami z oboru přestaveb vzniklo na základě motocyklů řady Sport Heritage v rámci tohoto projektu neuvěřitelné množství jedinečných, úžasných strojů. Legendární výrobci motocyklů na zakázku z celého světa, včetně duchovního otce Shinyi Kimury, přiložili své zručné ruce k dílu, aby dokázali, jak snadné je přestavět některý z flexibilních modelů Yamaha. Projekt inspiruje a udává nové trendy ve světě motocyklů. Každý si tak může postavit vlastní, nezaměnitelný stroj Yamaha.

Mohlo by vás zajímat:  Čtvrtý ročník Honda Adventure Roads je připraven ke startu Čtvrtý ročník Honda Adventure Roads je připraven ke startu

Akce The Reunion se zúčastní dva známí tvůrci motocyklů na zakázku a dlouholetí spolupracovníci značky Yamaha, kteří se pochlubí dvěma nezapomenutelnými přestavbami modelu XSR700. Společnost Deus Ex Machina v Monze představí svůj rallyový XSR, než se s ním vydá na závod Swank Rally di Sardegna.

S další inspirativní přestavbou se ke společnosti Deus přidá úpravce Partridge Design. Jejich výtvorem je vize XSR700, která je součásti televizní reality show Goblin Works Garage na kanálu Discovery. Úpravce Anthony Partridge bude na tomto stroji reprezentovat společnost Yamaha ve třech závodech šampionátu Sultans of Sprint. První proběhne na akci The Reunion, druhý na festivalu The Café Racer Festival pořádaném od 22. do 23. června ve francouzském Montlhérya třetí se uskuteční ve městě Leonberg v Německu na akci Glemseck 101 konané od 30. srpna do 1. září.

Zpět do terénu

Akce The Reunion 2019 bude premiérou nového tématu projektu Yamaha Yard Built s názvem „Zpět do terénu“. Letos bude úkolem devíti úpravců vdechnout strojům, jejichž základem bude model XSR700, styl historických rallye, inspirovaný modely Yamaha MX a rallyovými motocykly ze 70. a 80. let minulého století. Můžeme se těšit na úchvatné kousky od D&G Motorsport z Itálie, Kiddo Motors ze Španělska, Sur Les Chapeaux De Roues z Francie, Hookie Co. z Německa, Capelo Garage & Elemental Rides z Portugalska, Hostettler ze Švýcarska, Ymoto z České republiky, Yamaha Rainier Custom z Rakouska a Lamb Engineering z Velké Británie. Po prezentaci bude následovat vyhodnocení a vyhlášení cen za nejlepší design. Výsledné výtvory se poté zúčastní speciálních akcí pořádaných společností Yamaha, a to jak v podobě terénních soutěží, tak závodů ve sprintu.

Mohlo by vás zajímat:  Kawasaki KX112 pro rok 2024 se představuje. Umožňuje mladým jezdcům růst

The Reunion

Akce The Reunion 2019 se bude konat od 17. do 19. května v areálu legendárního okruhu Autodromo di Monza v Itálii. Bohatou historii motoristických závodů dokládají pozůstatky klopených zatáček původní trati, které jsou stále patrné v přilehlé vegetaci. Na festivalu s očekávanou účastí přes 15 000 návštěvníků bude k vidění nepřeberné množství custom i klasických motocyklů. Pokud vás motocykly Faster Sons zajímají, neexistuje lepší místo, neboť zde proběhnou další prezentace, drag racing na 1/8 míle a speciální duely scramblerů.

Pro zákazníky bude k dispozici motocykl XSR700 XTribute, inspirovaný modelem XT500 z roku 1981 a představený na výstavě EICMA v roce 2018. Budou tak moci využít příležitost vyzkoušet si ho na vlastní kůži společně s dalšími modely z řady Sport Heritage, jako jsou XSR900, SCR950 a XV950R.

A třešnička na dortu:Oblečení Faster Sons a kolekce dárků inspirovaná našimi motocykly a stylem Sport Heritage,které budou k dostání v prodejně Faster Sons.