Yamaha Niken je opět doprovodným motocyklem na La Vueltě

yamaha-nikken-la-vuelta-2019

V rámci tříletého partnerství s organizacemi ASO (Tour de France a La Vuelta) a RCS (Giro d’Italia) má společnost Yamaha na starost zajištění tříkolových motocyklů Niken, které budou asistovat týmům a pořadatelům a přispívat tak k hladkému průběhu nejslavnějších evropských cyklistických závodů.

Nová tříkolka Yamaha NIKEN GT 2019 rozšiřuje řady sportovně cestovních motocyklů

Univerzální využití za každého počasí, zábavná jízda na jakémkoli povrchu

Rozhodnutí organizace ASO využít stroje Niken Yamaha jako oficiální doprovodná vozidla během závodů Grand Tour se ukázalo být více než správné a revoluční model kategorie Sport Touring tak mohl na letošní Tour de France prokázat svou výjimečnou všestrannost.

Kromě příkladných služeb za jakéhokoli počasí – od extrémních veder s teplotami až 35 stupňů po bouřky s krupobitím – si jedinečné vozidlo nové generace získalo oblibu mezi jezdci i spolujezdci, a to díky pohodlné jízdě po celý den a dynamickým výkonům v náročných jízdních podmínkách.

Veterán závodů Grand Tour, Serge Guerin, který spolupracoval s ASO na 16 Tour de France, uvedl: „Niken se dokonale hodí na silnice plné serpentin, dlážděné cesty a prokázal úchvatnou stabilitu při jízdě nízkou rychlostí. Podle mého názoru jde o nejlepší vozidlo do těchto podmínek!“

Bruno Thibout, který pro ASO jezdil na 10 Tour de France, byl rovněž ohromen. „Souhlasím se Sergem. Niken je skutečně ideální motocykl do těchto podmínek. Díky jízdní poloze a ergonomii je velmi pohodlný, což je důležitý faktor, zvláště když jezdíte dlouhých 21 dnů. V horských sjezdech jsem byl uchvácen stabilitou motocyklu a skvělým držením stopy.“ 

Doprovodné vozidlo závodu La Vuelta během 21 etap dlouhých 3 272,2 kilometru 

Po zasloužené letní přestávce míří motocykly Niken do Španělska, kde budou na La Vueltě, třetím závodě seriálu Grand Tour, opět plnit roli oficiálního doprovodného vozidla.

Mohlo by vás zajímat:  Motocykloví výrobci KTM, Honda, Yamaha a Piaggio budou spolupracovat na elektrických motorkách

La Vuelta s historií sahající až do roku 1934 přitahuje každé léto celosvětový zájem. Trať La Vuelty, probíhající 3 týdny od 24. srpna do 15. září ve 21 etapách (včetně devíti mimořádně náročných dnů v horách), se proplétá španělskou krajinou, která patří k těm nejkrásnějším, zároveň ale také k těm nejdrsnějším.

La Vuelta 2019 začíná 24. srpna v Salinas de Torrevieja a končí 15. září v Madridu. Fanoušci mohou celou událost sledovat na sociálních médiích společnosti Yamaha.