Yamaha Motor využívá nově vyvinutý ekologicky šetrný recyklovaný polypropylen

Společnost Yamaha Motor oznámila, že se jí podařilo vyvinout vysoce kvalitní a ekologický materiál z recyklovaného polypropylenu (PP), který lze použít na hlavní vnější karoserii motocyklů. Společnost začne používat novou surovinu u hlavních modelů pro dojíždění do roku 2023 pro trhy ASEAN.

Tento ekologický recyklovaný PP materiál je vyroben pouze z předspotřebitelských materiálů* s dohledatelnou výrobní historií a bez rizika, že bude obsahovat látky nebezpečné pro životní prostředí, jako jsou čisticí sloučeniny** a zbytky, které vznikají ve výrobních procesech petrochemických výrobců a výrobců forem.

Pryskyřičné materiály se často používají pro vnější karosérie motocyklů a PP materiály tvoří asi polovinu těchto dílů, což z nich dělá hlavní surovinu pro Společnost. Yamaha Motor již nějakou dobu řídí vývoj a používání recyklovaného PP ve svých produktech, ale tento nově vyvinutý materiál nabízí ještě vyšší úroveň pevnosti a kvalitního vzhledu ve srovnání s konvenčními recyklovanými materiály. Může být také použit pro oblasti vyžadující větší estetickou přitažlivost. S používáním tohoto ekologicky šetrného recyklovaného PP plánuje společnost Yamaha Motor zvýšit poměr využití těchto recyklovaných materiálů v motocyklech a postupně tento materiál zavádět i do jiných kategorií produktů.

V souladu s ekologickým plánem Yamaha Motor Group do roku 2050 se společnost Yamaha Motor snaží dosáhnout uhlíkové neutrality*** ve všech svých obchodních aktivitách – včetně celého dodavatelského řetězce – do roku 2050. Aby toho dosáhla, společnost si stanovila cíl změnit na 100% udržitelné materiály do roku 2050 a rozšíří své úsilí o přijetí ekologických a dalších recyklovaných materiálů pro své produkty.

Mohlo by vás zajímat:  Indian Motorcycle opět bude na Faro Rally 2023

 

* Suroviny, které se nedostaly k zákazníkům a jsou dodávány speciálně pro jejich použití v recyklovaných finálních materiálech
** Meziprodukty vyrobené během syntézy pryskyřice
*** Emise jako přímý výsledek obchodních činností (rozsah 1 a 2) a emise mimo tyto činnosti (rozsah 3)