Yamaha a Deus představují společnou motorku Swank Rally 700

Od počátku oficiálního globálního partnerství mezi společnostmi Yamaha a Deus v roce 2013 se jejich spolupráce neustále prohlubuje. Yamaha jako globální technický partner zajišťuje podporu pro mezinárodní akce v Evropě, USA a Austrálii. Obě značky však spojuje především vášeň pro motocykly a přestavby, díky které vznikla celá řada jedinečných projektů. Mezi úchvatné výtvory patří Deus SR400 „Lightning”, XJR1300 „Eau Rouge” a neskutečná XV950 „D-Side” – všechny vycházející z široké řady původních modelů Yamaha. Nejnovější přírůstek Swank Rally 700 staví na uvolněném přístupu společnosti Deus, který dokonale vyhovuje všestrannému, snadno přizpůsobitelnému motocyklu Yamaha XSR700. Výsledkem je osobitý stroj značky Deus nabízející podmanivý, emocemi nabitý jízdní projev, kterým jsou modely řady XSR proslulé.

Nový produkt projektu Yamaha Yard Built: ryzí terénní motocykl Swank Rally 700

Rozhodnutím nechat se u modelu Yamaha XSR700 inspirovat jeho historií se společnost Deus trefila do černého. Silný lineární točivý moment motoru o objemu 689 ccm a agilní lehký podvozek představují ideální základ nového stroje. Společnost Deus namontovala na rám modelu XSR přední část z motocyklu Yamaha Super Ténéré 1200, včetně vidlice s 19″ předním kolem. S ohledem na nižší hmotnost XSR700 byly použity měkčí pružiny. Vyvážené odpružení vzadu zajišťuje tlumič monoshock značky Öhlins. Vpředu i vzadu jsou kola Kineo opatřená drátěným výpletem a bezdušovými pneumatikami Metzeler Karoo, které zajišťují maximální záběr v terénu.

K ručně vyrobeným dílům patří hliníková nádrž, sedlo a hliníková kluzná deska. Přední a zadní blatníky Acerbis dotvářejí off-roadový retro styl. Plastové kryty rukou jsou upevněny hliníkovými držáky Acerbis. Swank Rally 700 o sobě dává vědět výrazným zvukem díky výfuku SC typu 2-1 vyrobenému na zakázku.

The Reunion 2019, Sardinia Swank Rally a Wheels & Waves

Motocykl Swank Rally 700 byl představen v květnu jako jedna z hvězd projektu Yard Built během motocyklového setkání The Reunion, které se konalo na historickém okruhu v italské Monze. Poté se vydal za dalším dobrodružstvím na závod Sardinia Swank Rally.

Mohlo by vás zajímat:  Test Yamaha MT09 SP: Ďábelsky zábavná

Swank Rally – vycházející z odkazu legendární Rally of Sardinia založené Renatem Zocchim v roce 1984 po návratu z Dakaru – nabízí dvě třídy: pro historické a současné motocykly. Stroj Swank Rally 700 se v bojích se silnou konkurencí ukázal jako skvělá volba, neboť spojuje filozofii Faster Sons značky Yamaha, dokonalé úpravy společnosti Deus a vynikající jízdní vlastnosti řady XSR. Po úspěšném závodu na Sardinii vedla jeho další cesta do Biarritzu, na sluncem zalitý festival Wheels & Waves. Společnost Deus akci dokonale okořenila, neboť s sebou přivezla nádherný „Landy”, Land Rover Series 2 z roku 1958, dokonale ladící s retro ikonou Yamaha XT500 – strojem, který psal úvodní kapitoly Rallye Dakar koncem 70. let a začátkem 80. let 20. století. Obě úchvatná historická vozidla v zářivě žlutém provedení oslňovala všechny přítomné.

Yamaha-Deus-Swank-Rally-700-

Fashion & Pitti 2019

Společnost Deus rovněž působí v oblasti módy, není tedy žádným překvapením, že se značky Yamaha a Deus v Itálii zúčastnily přehlídky Pitti 2019. Mezi módními kreacemi se hrdě vyjímaly dvě závodní superstar z historie rallye soutěží – speciální Yamaha DT 400 v originálním závodním provedení, která se zúčastnila rallye Abidjan/Nice v roce 1976. Nemenší pozornost pak budil unikátní motocykl Yamaha HL600, který v roce 1977 zápolil na Mistrovství světa v motokrosu.

Řada Sport Heritage značky Yamaha slaví stále větší úspěchy mezi jezdci, kteří si na ní cení jedinečného spojení nadčasového stylu, osobitého charakteru a kultivované techniky motoru a podvozku. Retro vzhled v kombinaci s moderní technikou umožňuje současným jezdcům seznámit se s podstatou jízdy na motocyklu. Filozofie Faster Sons představuje osobitý přístup k designu motocyklů a k řadě Yamaha Sport Heritage přilákala jezdce všech věkových kategorií s různými zkušenostmi.

Spolupráce společností Deus a Yamaha, která započala přestavbami motocyklů a nyní pokračuje oficiálním globálním partnerstvím, se dále prohlubuje. Motocyklovým nadšencům po celém světě přináší radost díky zábavným jízdám na dvou kolech plných emocí a neotřelému životnímu stylu.