Yamaha 3CT je nový prototyp městského skútru. Je to tříkolka!

2019-skutr-yamaha-3CT- (3)

Evropa má jednu z nejvyšších úrovní městské zástavby na světě. Téměř tři čtvrtiny obyvatel žijí ve městech, a to znamená přibližně 550 milionů Evropanů, kteří potřebují přístup k dostupným a spolehlivým způsobům dopravy. Toto číslo se má podle odhadů výrazně zvýšit, protože stále více obyvatel lákají výhody života ve městě. Avšak následné zhoršení dopravní situace bude vyžadovat dramatickou změnu v preferenci dopravních prostředků.

Skútry Yamaha do města

Městské skútry Yamaha nabízejí dostupné řešení osobní dopravy pro každého, kdo hledá uživatelsky vstřícné řešení pro dojíždění – bez ohledu na věk, pohlaví, nebo řidičské zkušenosti. Cílem je vytvořit atraktivní, snadno použitelná a dostupná vozidla, která obohatí každý aspekt městského života, nabídnou svobodu pohybu a současně vysokou užitnou hodnotu, kvalitu a spolehlivost značky Yamaha.

V roce 2015 se společnost Yamaha rozhodla rozšířit tradiční sortiment městských skútrů představením inovativního modelu Tricity 125, následovaného v roce 2017 verzí 155. Oba modely dnes zajišťují každodenní dojíždění více než 22 000 zákazníků ve městech jako jsou Paříž, Miláno nebo Řím. Inovativní, lehká a snadno ovladatelná tříkolová konstrukce modelu Yamaha Tricity poskytuje vysokou stabilitu v různých povětrnostních podmínkách a na různých typech povrchu, a přitahuje novou generaci zákazníků v segmentu městských vozidel.

Špičková tříkolová technologie Yamaha: Další krok

Mnoho z těchto nových zákazníků, kteří v uplynulých letech přesedlali na koncept tříkolového skútru, se nyní poohlíží po větším tříkolovém modelu, který by nabídl vyšší výkon a dokonalejší komfort, ale měl stejně příjemný charakter jako Tricity.

S cílem splnit potřeby těchto zákazníků, ale i ostatních zájemců o inovativní řešení skútru s výjimečně vysokou stabilitou, vstoupila společnost Yamaha do další fáze svého komplexního vývojového programu tříkolových vozidel a na výstavě EICMA poprvé představila prototyp 3CT.

Nový model potvrzuje, že budoucí konstrukční trend značky Yamaha zachovává směr prověřený modelem Tricity, tj. důraz na snadné řízení a nízkou hmotnost společně se zvýšeným výkonem pro vyšší rychlost a špičkovou dynamiku. Takové vlastnosti umožňují jízdu na delší vzdálenosti a současně zachovávají modelu Tricity agilitu potřebnou pro provoz ve městě.

Inovativní asistenční blokování náklonu

Pro jízdní komfort při neustálém zastavování a rozjíždění je model 3CT vybaven systémem asistenčního blokování náklonu, který jezdci pomáhá udržovat skútr ve svislé poloze při zastavení. Nový systém asistenčního blokování náklonu má inovativní konstrukci, která neblokuje zavěšení předních kol a která pomáhá jezdci plynule se rozjíždět i snadno manipulovat se skútrem na parkovišti.

Zábavný a elegantní nový styl

Dynamická kapotáž modelu 3CT je výsledkem dokonalé kombinace DNA Yamaha a stylu Tricity a nese inovativní nové barevné provedení ve stylu různě tvarovaných dílků „puzzle“ s řadou rozličných vzorů, které vytvářejí jedinečný městský design. V kontrastu s atraktivním a originálním designem kapotáže využívají kola a podvozek především šedou barvu s doplňky v barvě Electric Blue, které podtrhují a doplňují neotřelý avantgardní vzhled modelu 3CT.

Sedlo vytištěné 3D s LED osvětlením

Atraktivní prototyp 3CT nabízí řadu zajímavých a originálních konstrukčních řešení, včetně sedla vyrobeného poprvé u modelů Yamaha metodou 3D tisku.

Nejlepší motor 300 ccm ve své třídě

Hnací silou, díky které má prototyp 3CT výkonu na rozdávání ve městě i na dálnici, je nový motor Blue Core 300 ccm – stejný motor, díky kterému se nový model XMAX 300 stal nejprodávanějším sportovním skútrem v Evropě.

Prototyp Yamaha 3CT: Protože všichni si chceme užívat svobodu pohybu a radost ze života

Konstrukce využívá zkušenosti získané při vývoji tříkolového modelu Yamaha Tricity a špičkových sportovních skútrů a nabízí nejvyspělejší vícekolové řešení s inovativním asistenčním blokováním náklonu – prototyp Yamaha 3CT je připraven na budoucnost.

Kdykoli a kdekoli – 3CT má potenciál nabídnout všem jezdcům jedinečnou svobodu pohybu a radost ze života.