Výzva pro KTM ve druhé etapě DAKARu 2021

Na konci náročného dne ve druhé etapě Rally Dakar 2021 v roce 2021 skončili Sam Sunderland a Toby Price na 17. a 22. místě. Matthias Walkner bohužel na jevišti ztratil spoustu času, když ho technický problém přinutil provést opravy v polovině speciálu. Daniel Sanders z KTM Factory Racing si užíval den a skončil devátý.

Druhý den závodu se ukázal jako neuvěřitelně těžký pro všechny. Celkem 685 km etapa vedoucí z Bishy do Wadi Ad-Dawasir zahrnovala měřený speciál 457 km. Etapa náročná pro jezdce s měkkými písečnými dunami v první třetině speciálu se poté otevřela na rychlejší písčité tratě, které se vinuli řadou kaňonů. Přesná navigace byla opět klíčem k zajištění dobrého času.

Mohlo by vás zajímat:  Pabiška drží pozice na Dakaru 2012 i po 7. etapě dobré pozice

Sam Sunderland z Red Bull KTM Factory Racing předvedl v první části speciálu skvělý výkon přes písečné duny, které vyhovují jeho stylu jízdy. Brit, který obhájil pozici top 10 až do poslední čtvrtiny etapy, udělal stejně jako mnoho dalších malou chybu, která ho nakonec stála nějaký čas. Navzdory neúspěchu se Sunderland dokázal vrátit zpět na trať, aby nakonec projel cílovou páskou na prozatímní 17. pozici, 23 minut dolů na případného vítěze etapy.

Sam Sunderland: „Pokud byl včerejšek kvůli navigaci složitý, dnes byl obtížný z trochu jiných důvodů. Celkově byla etapa mnohem rychlejší, ale zpočátku jsme překročili několik opravdu měkkých dun a bylo snadné tam ztratit čas, zejména v přední části. Jsem spokojený se svou jízdou a dnešní pozice není úplně špatná – myslím si, že jak bude závod pokračovat, uvidíme změny v čele každý den, podle toho, kdo otevře etapu. Stále je před námi dlouhá cesta, takže se zítra znovu do toho pustím. “

Vítěz první etapy, Toby Price, měl nezáviděníhodný úkol otevřít dnešní speciál. A vzhledem k tomu, že trasa byla tvořena kombinací obtížných dun, po nichž následovaly navigační trasy a údolí, měl před sebou obrovskou výzvu. Navzdory obtížím, kterým musel čelit, se Price dokázal bezpečně a bez větších problémů dostat na konec speciálu. Ačkoli nakonec ztráctil na nové vedoucí jezdce rallye, Toby si je jistý svou jízdou a ví, že výsledek by se mohl během zítřejší třetí etapy zase otočit zpět v jeho prospěch.

Toby Price: „Celkově jsem spokojený. Vždycky bylo těžké se dostat ven, ale myslím, že tomu tak bude každý den v tomto roce. Prvních 100 kilometrů proběhlo dobře, potom tmě dohnal Kevin (Benavides) a já jsem jel asi 150 km za ním, dokud neudělal chybu, a znovu jsem převzal vedení. V pozdější části speciálu jsem měl malý problém s tankováním na motorce, což znamenalo, že jsem musel trochu polevit, ale naštěstí jsem tím neztratil příliš mnoho času. Doufám, že zítra v dunách něco dokážu. “

Daniel Sanders ze závodu KTM Factory Racing, který zahájil teprve svoji druhou etapu na Dakaru, začal hned od začátku tvrdě. Druhý nejrychlejší na prvmní kontrolním bodě na kilometru 46 co nejlépe využil své jezdecké schopnosti, aby zaútočil v první polovině etapy a dostal se na kontrolní bod ve vzdálenosti 351 km stále mezi prvními dvěma. Malá chyba v závěrečné části etapy ho nakonec stála cenné minuty, ale přesto dokázal svůj KTM 450 RALLY přivést domů v mimořádně slušném devátém.

Mohlo by vás zajímat:  Šestnáctiletý talent z Brna má za sebou premiéru v Mistrovství světa

Daniel Sanders: „Dnešek pro mě začal opravdu dobře, byla to rychlá etapa a bylo obtížné dotáhnout se časově na kluky před námi, ale já jsem jel dobře a cítil jsem se dostatečně pohodlně. Ke konci etapy mi bohužel chyběla poznámka v itineráři a nakonec jsem ztratil více než 10 minut. Je to frustrující, ale je to součást procesu učení. Na zítřek mám dobrou výchozí pozici, takže se znovu vydám ze všech sil. “

Jako třetí jezdec dnešního speciálu se Matthias Walkner okamžitě pustil do pronásledování spoluhráče Price. Bohužel těsně před dojezdem kontrolního bodu na kilometru 46 postih Rakušana technický problém na jeho KTM 450 RALLY,  ale naštěstí mohl pokračovat.

Zdroj a foto: Red Bull KTM Factory Racing