Výstava originálních motorek All Ride Show se vrací do Továrny

Na třetím setkání custom maniaků, které se o víkendu 26. – 28. října vrací do industriálních prostor Továrny v Praze na Maninách, bude k vidění přes 60 originálních motocyklů, převážně přestaveb z českých dílen, ale také od špičkových zahraničních stavitelů a garáží jako třeba z Rakouska, Německa nebo Spojených států.

„Nevystavujeme jen showbiky, ale motorky všech možných stylů, na kterých lidé běžně jezdí. Chceme, aby návštěvníci viděli, že existuje spousta přístupů a postupů, jak vytvořit originální stroj. Na jedné straně to můžou být motorky, na jejichž stavbě se pracovalo s ultrapřesným laserem, na druhé pak stroje postavené v malé garáži za stodolou, přičemž oba výsledky můžou být stejně fascinující,“ uvádí jeden z organizátorů Jan „Somik“ Somerauer. Objeví se stroje známých stavitelů i zahraniční kousky, které pořadatele usilovně nahání po celé Evropě. „Letos to budou opravdu pecky od rakouských Vagabund či Titan, berlínských Urban Motorcycles, Hookie Co. z Drážďan a díky skvělým vztahům s lidmi z mnichovského BMW Motorrad budeme moci vystavit i stroje od švýcarských VTR, britských Sinroja, či Sosa Metalworks a Revival Cycles z USA,” doplňuje další z pořadatelů a sám vystavující Viktor Říha.

Na All Ride Show je pravidlem, že se nikdy nevystavují stejné motorky. Výstava představí vedle hlavní expozice také několik specialit. Zastoupeny budou opět motorky závodící ve sprinterských (dragster) závodech evropského seriálu Sultans of Sprint, kterých se představí ještě více než loni. Příchozí se můžou těšit i na klasické choppery, jak je známe třeba z filmu Easy Rider. Právě ty byly v poslední dekádě vytlačeny z hlavní scény café racery. „I díky úsilí Kamila z Chopp Brothers chceme na All Ride Show ukázat, že motorky s prodlouženými vidlemi nejsou módní trend, ani nepatří jen na výstavy, ale že se celou dobu staví na ježdění, prostě že nevymírají. Oslavit to chceme vloženou expozicí nazvanou trefně Chopper`s Not Dead!” doplňuje Viktor Říha.

Program začíná 26. října v 18 hodin, kdy se otevřou brány a první hosté budou mít příležitost nahlédnout dovnitř. Dozvědět se něco o výstavní hale Továrna budou mít v pátek šanci až do 22 hodin. V sobotu i v neděli se výstava otevírá v 10 hodin dopoledne. V sobotu zůstanou otevřeny do osmi večer, kdy začíná afterparty v nedalekém klubu All Ride Show. Nedělní program zakončí vyhlášení soutěže o nejlepší motorku v 17 hodin a o hodinu později se dveře haly zavřou nadobro.

Vstupné na výstavu je dobrovolné, přičemž diváci mohou svůj příspěvek vhodit nejen na začátku, ale klidně až při odchodu, kdy lépe ocení, jak se jim výstava líbila. Tím způsobem tak můžou už letos podpořit výstavu v roce 2019 v její výjimečné podobě – bez sponzorů, log a reklamních bannerů. Pořadatelé na All Ride Show zvou nejen obdivovatele motorek, ale i rodiny s dětmi, pro které jsou připravené soutěže a papíry s pastelkami ke zvěčnění svých favoritů. Připraven je doprovodný program ve formě obchodů, galerií a workshopů ze světa custom kultury. O jídlo a pití se postarají dva bary a foodtruck.

Viktor Říha, který má spolu se svými parťáky pořadateli v holešovické Továrně dílnu a klub, doplňuje: “Přijďte se rozloučit se sezónou, ale taky s Továrnou. S All Ride jsme Továrnu vesele před dvěma roky otevřeli a teď jí pojďme ještě veseleji uzavřít. Ale nebojte, protože na jaře se zase naskočí na motorky a na konci října se zase někde uvidíme. All Ride jsou teprve tři roky, takže má ještě všechno před sebou.”

Co vás asi čeká si můžete prohlédnout na pár fotkách z minulosti.