Vylepšená kalkulačka nákladů na cestu do Chorvatska dokáže nově naplánovat i itinerář cesty

Také letos mohou řidiči využít praktický online nástroj, pomocí kterého si snadno spočítají, na kolik je vyjde cesta do Chorvatska v roce 2024. Celý proces navíc netrvá více než jednu minutu. Díky aktualizované kalkulačce nákladů na webu portalridice.cz si nově vytvoří také itinerář trasy, který jim dorazí na zadaný e-mail. Letošní cesta na Jadran tak bude ještě o něco komfortnější.

Portalridice.cz spustil kalkulačku nákladů před necelým rokem. A prakticky obratem si získal přízeň mnohých cestovatelů, kteří se do Chorvatska vydávají po vlastní ose autem. Intuitivní online nástroj, jehož výsledkem je přesný odhad nákladů na plánovanou cestu, zohledňuje nejen zvolenou trasu, ale také aktuální ceny paliva, dálničních známek, mýtného i cestovního pojištění a pomáhá tak šetřit cestovatelům nejen čas, ale především peníze. To dokazují i ohlasy uveřejněné v tematických fórech napříč tuzemským internetem. V jednom z nich si například uživatel pochvaluje nejen to, že ušetřil spoustu času, ale poukazuje též na předpokládanou finanční úsporu. A protože v redakci Portálu řidiče neusínáme na vavřínech, kalkulačku jsme se rozhodli nejen aktualizovat o data z roku 2024, ale také zcela zásadním způsobem inovovat.

Nově si pomocí našeho nástroje spočítáte nejen to, na kolik vás letošní cesta do Chorvatska vyjde, ale také získáte tipy na atraktivní místa, která po zvolené trase navštívit. Zvolená trasa cesty je navíc nově vizualizovaná a veškeré informace včetně tipů, kde se po cestě zastavit, si můžete nechat zaslat na zadaný e-mail, vytisknout a použít jako praktický itinerář cesty,“ zmiňuje Milan Doruf, obchodní ředitel projektu Portál řidiče, který společně se svým týmem dělá motoristy spokojenější již od roku 2019.

Nástroj je pro návštěvníky Portálu řidiče zcela bezplatný, velmi intuitivní, uživatelsky přívětivý a díky parametrům, se kterými při výpočtu pracuje, také velmi přesný. Kromě výše uvedených informací totiž zohledňuje i typ vozidla, jeho palivo, objem nádrže, spotřebu nebo počet cestujících ve vozidle. Ve výsledku tak uživatel získá přesnou kalkulaci, kterou může použít při plánování letošního rozpočtu na dovolenou. Tipy na zajímavá místa, provázané s aktuálním obsahem na webu portalridice.cz, vizualizace trasy i možnost nechat si zaslat plánovaný itinerář na e-mail – nejen tyto prvky dělají z naší kalkulačky kompletního průvodce, díky kterému bude letošní cesta do Chorvatska ještě komfortnější, bez zbytečného stresu a nepříjemných překvapení.