VESPA GTS 300 Super SPORT ABS – foto + video

Elegantní a temperamentní design skútru Vespa GTS Super Sport je zvýrazněn nejen černými ráfky.  Nosná ocelová karoserie a odpružení jsou špičková, což má za následek nezáludné chování a velmi dobrou manévrovatelnost. Zadní tlumiče jsou nastavitelné. Samotný tlumič je nyní uchycen k mohutnému čepu místo předchozího uchycení pomocí několika šroubů. Toto řešení umožňilo větší zdvih a schopnost tlumit více nerovností vozovky aniž by to pocítil jezdec. Díky tomu je GTS nyní komfortnější i bezpečnější.

Kotoučové brzdy vpředu i vzadu o průměru 220 mm jsou lehce dávkovatelné, čitelné a mají vynikající brzdný účinek. Vespa tady  nabízí i volbu brzdového dvoukanálového systému ABS společně s kontrolou trakce zadního kola ASR.

O pohon skútru se stará motor o zdvihovém objemu 278 ccm. Jednoválec má nejvyšší výkon 22 koní a kroutící moment 22.3 Nm. Motor má příjemný zátah odspodu a má opravdu dravou akceleraci při rozjezdech na křižovatkách. Maximální rychlost skútru se pohybuje za hranicí 130 km/hod. Díky eletronickému vstřikování paliva má Vespa i nízkou spotřebu paliva.

Osvětlení a přístrojová deska  prošly významnou modernizací. Zcela nová přístrojová deska je v základu shodná s modely Primavera a Sprint a představuje skvělý kompromis tradičního ukazatele rychlosti a malého multifunkčního displeje zobrazujícího mnoho užitečných údajů, barevné řešení je naopak už cela odlišné od menších Vesp a podtrhuje individualitu nové GTS. Nepřehlédnutelným  prvkem je do předních blinkrů nově integrované denní LED osvětlení.

Mohlo by vás zajímat:  Kawasaki Racing Team a Elf Lubricants odhalují solární jednotku

VMP – Vespa Multimedia Platform (volitelné příslušenství) umožňuje propojit smartphone s řídící elektronikou skútru a zobrazovat simultálně mnoho zajímavých informací, jako je například rychlost, otáčky, okamžitý výkon i kroutící moment motoru, okamžitá i průměrná spotřeba, průměrná rychlost, napětí baterie, trasy, mapy a zájmové body (např. čerpací stanice), stav pneumatik (pouze u verze s ABS/ASR), Vespa „finder“, který si pamatuje poslední polohu před vypnutím motoru. A co víc? Podsedlový prostor je objemnější a pojme 2 otevřené Jet přilby. Pohodlné sedlo je umístěno ve výšce 790mm.

Technická data
Motor jednoválec , 4T/4V
Objem 278 ccm
Maximální výkon 15,8 kW při 7.500 ot/min.
Maximální moment 22,3 Nm při 5.000 ot/min.
Palivový systém elektronické vstřikování
Chlazení kapalinou
Startování elektrické
Přední brzda kotoučová, 1x O 220 mm
Zadní brzda kotoučová, 1x O 220 mm
Přední pneu 120/70 – 12´´
Zadní pneu 130/70 – 12´´
Délka 1.930 mm
Šířka 755 mm
Rozvor 1.370 mm
   
Výška sedla řidiče 790 mm
   
Objem nádrže 9,2 ltr
   
Provozní hmotnost 158 kg