Veletrh Motocykl Praha 2014 – video

Pražský Veletrh Motocykl, který se každoročně vrací na výstaviště do Holešovic, i letos přinesl nejen mnoho novinek, ale také zajímavý doprovodný program.

Společnost Y-moto – výhradní dovozce motocyklů Yamaha představil novou Yamahu MT-07, kterou si oblíbila naše čtenářka. Samozřejmě nechyběly ani hlavní modely Yamahy – YZF R1 a Super Teneré. U stánku Ducati nejvíce zaujal „velký“ Monster 1200S a samozřejmě 1199 Panigale, stejně jako její mladší sestřička 899 Panigale. Kawasaki shodně do Brna i do Holešovic přivezla nového Zeda, který mi barevnou kombinací připomíná německou policii. Trochu zklamáním pro mne ale byl stánek Husqvarna. No, uznejte sami, že nevzít na výstavu Husqvarnu Nuda, navíc když o ní každý básní, je trochu zvláštní počin. Na druhou stranu tento pocit ihned přešel, když se člověk zastavil u stánku KTM. Zde byl k vidění třeba 1290 SuperDuke R.

Narozdíl od Brna byl v Praze neskutečně velký výběr oblečení, příslušenství a doplňků. Vybírat jste si mohli z nabídek firem Paolo, Bonmoto, Alpinestars, IXS, Touratech, Dainese a mnoha dalších. Na své si zde zkrátka přišel úplně každý.

Na opačné straně veletržního paláce byly k vidění především přestavby, a motocykly kategorie Chopper a Cruiser. Své zastoupení zde měly značky Victory, Indian, Borile nebo Norton. Své místo si zde našly i stánky s bodypaintingem nebo Motorkářského Doupěte.

Doprovodný program, který jsme stihli shlédnout bylo perfektní vystoupení stuntridera Martina Krátkého a po něm ukázka výuky v motoškole BNM s Mírou Lisým.

-JK-