Veletrh Motocykl 2018 – Holešovice. Už brzy – 1. až 4. března!

Ve střední hale Průmyslového paláce proběhne v rámci veletrhu Motocykl 2018 s slavnostní premiéra modelu Panigale V4. Ve čtvrtek 1.3.2018 od 20 hodin na Ducati V4 Party proběhne odhalení novinky Panigale V4 za účasti Manuela Poggialiho, dvojnásobného šampiona silničních motocyklových závodů v kubaturách 125 a 250 ccm a současný instruktor DRE – Ducati Riding Experience.

Letošní přehlídka motocyklů, čtyřkolek, doplňků, techniky, sportu a života v jedné stopě se ponese v duchu řady novinek a zajímavostí. Zastoupeny budou jak tradiční motocyklové značky, ale i úplné novinky na českém trhu. Značka Triumph představí na letošní výstavě záplavu novinek. Představeny budou dva nejnovější přírůstky populární kategorie Modern Classic. Zcela nový Bonneville Speedmaster a nástupce loňského motocyklu roku kategorie cruiser chopper, Bobber Black. Po delší absenci předstvíme na veletrhu Motocykl 2018 motocykly značky Honda v zastoupení dealera Auto Jarov. V letošním roce se můžete  poprvé v České republice seznámit  s motocykly s nízkým obsahem do 125ccm UM (United Motorcycles) ve Střední hale Průmyslového paláce. UM byla poprvé v zemích EU představena v loňském roce na výstavě EICMA v Miláně. Dále se můžete těšit na novinky vystavené pouze na veletrhu Motocykl 2018 v Praze Moto Morini MilanoCorzarro 1200 ZZ. Ve Střední hale Průmyslového paláce se budete moci seznámit s novinkou Norton V4. Norton se hrdě považuje za skrz-naskrz britskou značku s ruční výrobou cca 250-300 kusů unikátních motocyklů, s vlastním vývojem, s vlastní výrobou dílů.  Zastoupení bude mít i jediný český výrobce elektrických motocyklů KUBERG, který se věnuje výrobě unikátních elektrických motorek, které se svým osobitým a promyšleným designem nezaleknou srovnání s konkurencí se spalovacími motory.

Volná plocha před „průmyslákem“ bude po velkém loňském úspěchu i letos patřit Motulu a kaskadérskému týmu Jarda Janovský – Mirek Frey. Chybět samozřejmě nebude ani škola bezpečné jízdy na motorce, tentokrát dokonce v podání Car-Pro Akademie. V rámci Motul Motocykl Show 2018 bude k vidění čtveřice motokaskadérů, kteří se předvedou se také na jiných strojích, jako je třeba čtyřkolka, ale i na speciálech, které jsou v naší zemi raritou. Těmi jsou Harley Davidson přestavěný pro kaskadérskou show a pak také dvouset koňový special pro driftování, postavený z BMW S 1000 RR.

Své pevné místo má na veletrhu Motocykl už 14 let mezinárodní soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike 2018 (BCBike). „Bohémka“ se letos opět vrací do levého křídla Průmyslového paláce a představí ty nejzajímavější a v mnoha případech možní i „nejbizarnější“ kreace na téma motocykl. Účastníci nejen od nás a ze Slovenska, ale i z dalších evropských zemí, se utkají v celkem deseti soutěžních kategoriích. V této soutěži vítězí především nápady, neobvyklá technická řešení a lidská šikovnost. Součástí BCBike bude samozřejmě i stylový doprovodný program, ve kterém nikdy nechybí vše, co k custom kultuře patří. Prezentace mistru americké retuše, tetovacích salónů, americké „káry“ a koncerty rock´n´rollových kapel.

Expozice samozřejmě nebude jen o silných strojích. Návštěvníci zde mohou také pořídit motorkářské oblečení, doplňky, příslušenství a další. Na veletrhu se návštěvníci mohou těšit například na dakarský tým BigShock, nejúspěšnější český truck v Rallye Dakar 2018, a samozřejmě nebude chybět Martin Macík starší, Martin Macík mladší a Martin Pabiška. Se svým týmem Ollie Racing Team dorazí Ollie Roučková – nejznámější česká závodnice na čtyřkolkách a první žena, která nastoupila na start Rallye Dakar v kategorii čtyřkolek.

Od motorek je možné (pokud je to vůbec možné) si na chvilku odpočinout a užít si třeba koncert Viktora Dyka a kapely WAW!?, barmanskou show a koktejly Ladies Flair Team, Gastro bar se specialitami šéfkuchaře Honzy Matějky, DJ Magdalena Happyfeet. Uskuteční se dražba několika unikátních předmětů Ducati, jejíž výtěžek věnujeme dětem z Dětského domova v Krásné Lípě.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“373″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]