Vědci potvrdili, že jízda na motorce má pozitivní vliv na zdraví

Harley-Davidson FXDR 114

A je to potvrzeno! V rámci výzkumu, který provedla Kalifornská univerzita v Los Angeles (UCLA) vyplývá, že jízda na motorce má pozitivní vliv na vaše zdraví. Snižuje totiž v těle množství látek, které způsobují stres.

V nové neurobiologické studii, která byla zveřejněna, se říká, že jízda na motorce až o 28 % snižuje látky způsobující stres. Kromě toho zvyšuje pozornost, srovnatelně s tím, jako byste vypili hrneček kávy.

Výzkum vedli tři vědci z institutu neurovědy a lidského chování a ti vliv jízdy na motorce na stav lidského těla zjišťovali tak, že motorkářům monitorovali mozkovou a srdeční aktivitu a složení krve před jízdou, při jízdě po předpřipravené 22minutové jízdě na motorce a po ní, v autě, ale pak i při odpočinku. Výzkumu se účastnilo na 50 zkušených motorkářů.

Výzkum na kalifornské univerzitě mohl proběhnout jen díky podpoře značky Harley-Davidson, která ho financovala. Heather Malenshek, viceprezidentka pro marketing a značku k tomu řekla: „Využíváme nejnovějších technologií, díky kterým chceme přesunout naše zaměření z výhradně exkluzivních motocyklů i na další segmenty. Dává proto smysl využít technologii k prozkoumání vlivu samotné jízdy na jezdce. Výsledky dr. Vaughna a jeho týmu nám pomohou vysvětlit, co jezdci už 116 let zažívají v sedle našich motocyklů.“