Včera opět vyjela jízda The Distinguished Gentleman’s Ride. Byli jsme u toho v Praze

2019-the-distinguished-gentlemans-ride-praha

Pokud jste dnes v České republice potkali motorkáře, kteří nebyli oblečení do běžného motorkářského oblečení, ale naopak do formálního oděvu jako je černý oblek a podobně, pak vězte, že šlo účastníka jedné z mnoha jízd nazvaných jako ‚The Distinguished Gentleman’s Ride‚. My jsme se byli podívat na tu pražskou.

Tato akce se ale nekonala jen v Praze a dalších pěti městech Česka (v Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Turnově a Třebíči), ale po celém světě. Jde o charitativní jízdu, která má podpořit výzkum léčby rakoviny prostaty, zvýšit povědomí o rizicích rakoviny prostaty a pomocí sbírky získat finanční prostředky na její výzkum a léčení. Pořadatelé ale také chtějí podpořit programy na prevenci sebevražd.

Jízda The Distinguished Gentleman’s Ride má již dlouhou tradici. Vždyť poprvé se něco podobného konalo už v roce 2012 v australském Sydney. Nápad na to uspořádat takovou jízdu vznikl při sledování filmu s hercem Donem Draperem z televizního seriálu Mad Men. Ten tehdy v obleku seděl na upraveném motocyklu. A to je obraz, který vypadá vážně stylově.

Na letošní pražskou akci se opět sjely stovky motorkářů, hrubým odhadem jich bylo více než loni. Ti se v jednu hodinu odpoledne vydali z pražského Smíchova na přibližně 40minutovou jízdu centrem Prahy.